Осмица поклон Анчелотију

Фудбалери Бајерна декласирали су Хамбургер СВ 8:0 у 22. колу Бундеслиге и наставили пут ка новој титули у Немачкој. Хет-трик за Баварце је постигао Роберт Левандовски,

двоструки стрелац је био Кингсли Коман, а по гол су дали Артуро Видал, Давид Алаба и Арјен Робен. Двоструки асистент био је Томас Милер. Тако су играчи Бајерна дали савршен поклон свом тренеру Карлу Анчелотију у његовом 1.000. утакмици у тренерској каријери.

У врху табеле се није ништа променило јер су нове победе остварили и Бајернови први пратиоци Лајпциг и Борусија Дортмунд. Ред Булов тим је рутински надиграо Келн 3:1, погоцима Форсверга, аутоголом Марога у првом, те преко Вернера. Једини гол за „јарчеве” постигао је Осако. Борусија је још лакше надиграла Фрајбург 3:0 на гостовању. Серију је отворио штопер Сократис Папастатопулос у 13. минуту, а домаћина је дотукао Пјер-Емерик Обамејанг средином другог полувремена са два поготка.

Изненађење дана је приредио Мајнц који је славио 2:0 против Бајерна, погоцима у првих 11 минута гостовања у Леверкузену. Најнеизвесније је било у Дармштату, где је Аугзбург савладао „фењераша” 2:1 после преокрета, поготком Раула Бобадиље пет минута пре краја меча.  Наступила су четворица српских фудбалера – Невен Суботић и Гојко Качар су одиграли по 90 минута за Келн и Аугзбург, Милош Јојић је наступио у последњих 15 минута за „јарчеве”, док је Филип Костић замењен у 72. минуту у дебаклу ХСВ-а.

Бундеслига, 22. коло: Бајерн – Хамбургер 8:0 (3:0) (Видал 17, Левандовски 24п, 42, 54, Алаба 56, Коман 65, 69, Робен 87), Дармштат – Аугзбург 1:2 (0:0) (Хелер 47 – Верхег 55п, Бобадиља 85), Фрајбург – Дортмунд 0:3 (0:1) (Папастатопулос 13, Обамејанг 55, 70), Бајер (Леверкузен) – Мајнц 0:2 (0:2) (Бел 3, Озтунали 11), Лајпциг – Келн 3:1 (2:0) (Форсберг 5, Марох 34аг, Вернер 65 – Осако 54), Херта – Ајнтрахт 2:0,  Вофлсбург – Вердер 1:2.