Победа црно-белих за крај

Кошаркаши Партизана НИС опростили су се од наступа у Европи на фантастичан начин, убедљивом победом над Асесофтом 85:65 у последњем колу Еврокупа.Почетак меча протекао је у знаку Миленка Тепића који постиже првих пет поена

Асесофт – Партизан НИС 65:85 (16:23, 16:20, 10:30, 23:12)

ПЛОЕШТИ: Дворана “Олимпија”, гледалаца: 2.000, судије: Бирицик (Турска), Лопез (Шпанија), Даводов (Русија).
АСЕСОФТ: Шијатко 2, Пелаканос 8, Лабовић 1, Бурлацу 3, Браун 14, Негоитеску, Мохамед 2, Ли 12, Купер 4, Флауерс 7, Рункаускас 6, Хејс 6.
ПАРТИЗАН НИС: Тепић 9, Аранитовић, Коузеоглу, Маринковић 5, Дало 8, Милосављевић 6, Мачван 23, Андрић 11, Милутиновић 4, Глишић 2, Безбрадица 2, Богдановић 15.

Кошаркаши Партизана НИС опростили су се од наступа у Европи на фантастичан начин, убедљивом победом над Асесофтом 85:65 у последњем колу Еврокупа.
Почетак меча протекао је у знаку Миленка Тепића који постиже првих пет поена, а потом Милосављевић доноси Партизану 7:4. Џералд Ли је вратио домаћина у егал, али је тројка Андрића покренула серију црно-белих 6:0, да би потом поенима најискуснијих првотимаца, предност Партизана порасла на 23:10, три минута пре краја првог периода. У самом финишу Румуни су успели да смање заостатак на 23:16. Домаћин је  боље отворио  наредну четвртину и смањио заостатак на 25:21, али Милосављевић је одржавао вођство Партизана. Тројком Рункаускаса Асесофт је опет пришао на -4, али су црно-бели предвођени Мачваном направили серију 8:2 и вратили се на двоцифрену разлику (37:27). У финишу полувремена распуцао се Богдановић, па је Партизан на одмор отишао са максималних 11 поена предности 43:32.

Браун са пет брзих поена на старту другог полувремена најавио је повратак Асесофта, али је уследио фуриозан период игре Партизана који са пет тројки направии серију 22:0 за огромних 30 поена предности (67:37). Коначно Бурлаку са пенала прекинуо је серију црно-белих, али до краја периода Румуни нису успели да смање заостатак, па су црно-бели у последњу четвртину ушли са огромних 73:42.

Мачван је наставио да доминира и у последњем периоду и одржава предност Партизана од 25-30 поена разлике. Увуђењем Кузелоглуа и Аранитовића три минута пре краја, Душко Вујошевић је тако дао шансу свих 12 играча да наступе у Плоештију. У самој завршници Румуни су успели да ублаже пораз, Партизан је на крају ипак славио убедљиво 85:65.