Премијер: Хал испао, брука Ливерпула, сигурни Челси и Сити

Фудбалери Њукасла играће у Премијер лиги и наредне сезоне, пошто су данас победили Вест Хем са 2:0 (0:0) у утакмици последњег кола енглеског првенства.

Њукаслу је тријумф над лондонски тимом био неопходан како не би зависио од других резултата, што је и учинио головима Мусе Сисоко у 54. и Јонаса Гутјереза у 88. минута, после чега је почело славље на Сент Џејмс Парку.

У Чемпионшип се селе Квинс Парк Ренџерс, Барнли и Хал, који је данас одиграо без голова против Манчестер Јунајтеда.

Хал није успео да тријумфује иако је од 77. минута имао играча више јер је црвени картон добио Маруан Фелаини, али и да је забележио три бода не би опстао у Премијер лиги.

Највеће изненађење кола приредили су фудбалери Стоука јер су декласирали Ливерпул са 6:1. Домаћи састав није познат као тим који постиже доста голова, али данас је посебно расположен био у првом полувремену када је дао пет погодака.

Сигурни на свом терену био је нови шампион Челси након што је био бољи од Сандерленда са 3:1, Манчестер Сити је победио Саутемптон са 2:0, а Арсенал ВБА са 4:1.

У Премијер лигу улазе Бормаут и Вотфорд, као и победник дуела између Норича и Мидлсбороа.

Резултати и стрелци 38. кола:
Њукасл - Вест Хем 2:0 (Сисоко 54, Гутјерез 85)
Хал - Манчестер Јунајтед 0:0
Арсенал - Вест Бромвич Албион 4:1 (Волкот 4, 14, 37, Вилшер 17. - Меколи 57)
Астон Вила - Барнли 0:1 (Ингс 6)
Челси - Сандерленд 2:1 (Коста 37. пенал, Реми 70, 88. - Флечер 26)
Евертон - Тотенхем 0:1 (Кејн 24)
Стоук - Ливерпул 6:1 (Дијуф 22, 26, Валтерс 30, Адам 41, Н"Зонзи 45, Крауч 87. - Џерард 70)
Манчестер Сити - Саутемптон 2:0 (Лампард 31, Агуеро 88)
Кристал Палас - Свонси 1:0 (Ссамак 57)
Лестер - КПР 5:1 (Варди 16, Олбрајтон 43, Уљоа 51, Камбијасо 52, Крамарић 86. - Остин 58)

Табела: Челси 87 бодова, Манчестер Сити 79, Арсенал 74, Манчестер Јунајтед 69, Тотенхем 64, Ливерпул 62, Саутемптон 60, Свонси 56...