РУКОМЕТАШИЦЕ ВОЈВОДИНЕ ПОРАЖЕНЕ ОД ЈАГОДИНЕ У СУПЕРЛИГИ СРБИЈЕ: Новосађанке показале зубе шампионкама

Рукометашице Војводине поражене су од Јагодине са 19:21 у 17. колу Суперлиге Србије.
1

Домаће играчице су солидно почеле меч и добром одбраном приморале гошће да до првог поготка дођу тек у шестом минуту и то са седмерца. Убрзо су се разиграле Јагодинке, али су Новосађанке успевале да одржавају егал. Нису биле гошће ни близу игре какву треба да има шампион државе што су домаће играчице искористиле и голом Наташе Ћетковић отишле су на одмор са минималном предношћу.

На изненађење публике у Новом Саду црвено-беле су наставиле са солидном игром и предвођене управо Наташом Ћетковић одржавале су нерешен резултат. Голом средњег бека Саре Дринић на 10 минута до краја Новосађанке су наговестиле узбудљиву завршницу меча. Иако су се домаће играчице бориле као лавице, искуство гошћи дошло је до изражаја у последња два минута, па су Јагодинке головима Анете Аџић и Саре Гугач освојиле бодове.

У последњем колу Војводина гостује Младости из Нове Пазове у суботу са почетком у 19 часова.

В. Гвозденовић

Војводина - Јагодина 19:21 (11:10)

НОВИ САД: СЦ Слана бара, гледалаца: 100. Судије: Колоски и Жилевски. Седмерци: Војводина  5 (5), Јагодина 6 (5). Искључења: Војводина 10, Јагодина 4 минута.

ВОЈВОДИНА: Гутеша, Ћетковић 7 (6), Божић, Мијаиловић 1, Голушин 2, Граматова 2, Шаранчић, Тодоровски 3, Чубрило, Сивчев, Булатовић (4 одбране), Новосел 1, Савић, Бахун 1, Дринић 2.

ЈАГОДИНА: Радивојевић (3 одбране), Аџић 8 (5), Стефановска 2, Митровић 4, Симатовић, Х. Петрић, Сукур 2, Којић, Гугач 2, Фајфрић 2, Симић (9 одбрана), Марковић, Рацковић, Ђурашиновић, Богуновић 1, Е. Петрић.