Шампион заустављен

Рукометаши Војводине изгубили су у 17. колу Суперлиге од Мораве у Великој Пани. Претпоследња екипа првенства изненадила је актуелног шампиона.

Морава - Војводина 31:30 (19:15)

ВЕЛИКА ПЛАНА: ТСЦ “Велика Плана”, гледалаца: 350, судије: Благојевић и Ђокић (Јагодина).  Седмерци: Морава 3(2) Војводина 5(5). Искључења: Морава 6 минута, Војводина 6 минута.

МОРАВА: Трпковић (1), Керић, Ђурковић (2), Максић (7), Јокић, Тасић (7), Крстић, Бугариновић (4), Антић, Белић, Лазовић, Матић, Марјановић, Бојковић (1), Аврамовић (5), Михајловић (4).

ВОЈВОДИНА: Арсенић, Ђукић (3), Орбовић (8), Милић, Попов (1) Радоњић (1), Остојић (3), Перовић , Стојановић (6), Јовановић (5), Бојанић (1), Пешић (1), Станковић, Јандрић, Грозданић (1), Јеремић.

Новосађани у  утакмици без резултатског значаја  нису блистали,а у игри су се нашли и играчи који су током јесењег дела имали мању минутажу. Такав сценарио домаћин је знао да искорист и током средине првог полувремена преузме вођство и преокрене резултат који је до тада контролисала гостујућа екипа. Од тог момента па све до краја домаћини су били у предности, а предност од три гола (30:27) пет минута пре краја била им је довољна за победу и изненађење.

М. Фаркаш

Нови пораз Каћана
Динамо - Југовић 31:23 (15:11)

ПАНЧЕВО: Хала спортова, гледалаца: 1.000. Судије: Кнежевић и Лончаревић (Београд). Искључења: Југовић 4 минута. Седмерци: Динамо 4 (2), Југовић 2 (2). Играч утакмице: Миљан Буњевчевић.

ДИНАМО: Жујовић 3, М. Радовановић 3, Буњевчевић 9, Радановић, Стојановић 1, Ивошевић, Комланов 1, Радуловић (8 одбрана), Дистол 4, Терзић 1, Баруџић 3, Панић, Славуљица 1, Н. Радовановић (3 одбране), Бандука 3, Шапоњић 2.

ЈУГОВИЋ: Андрић, Жикић 4 (1 пенал), Врговић 5, Лисица 2 (1), Гроздић 1, Кочић, Грубић 2, Богојевић, Марић, Милосављев (20 одбрана), Ратковић 5, Манојловић, Јокић 2, Каран, Хајдер 1.

До половине првог полувремена рукометаши Југовића понашали су се као службеници угледне банке. Чували су трезор који им је поверен на најбољи могући начин. У другом полувремену Динамовци су само мало појачали ритам и без већих проблема стигли очекивано до победе.