ТОП 16 ЕЛ: Звезда без снаге у финишу

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у Берлину у сусрету 12. кола Топ 16 фазе Евролиге, чиме су се црвено-бели и теоретски опростили од могућности да се пласирају у Топ 8

Алба – Црвена звезда 73:68 (22:9, 17:13, 20:27, 14:19)

БЕРЛИН: О2 арена, гледалаца: 10.867, судије: Ламоника (Италија), Фуфис (Грчка), Перуха (Шпанија).

АЛБА: Гифри 3, Кинг 3, Табу 8, Варгас, Банић 18, Рединг 8, Волфарт, Ренфро 13, Хамондс 2, Меклин 8, Фрис, Радошевић 10.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Вилијамс, Ребић, Дангубић 2, Митровић 4, Блажич 2, Калинић 3, Марјановић 27, Каплановић, Џенкинс 19, Јовић 9, Цирбес 2.

фазу такмичења. Звезда сада има три победе и 12 пораза, док екипа Саше Обрадовића са скором 6-6 и даље има шансе за пролаз у наредну фазу. Црвено-бели су у Берлину играли без Бранка Лазића и Марка Тејића, а након пет минута остали су и без Маркуса Вилијамса, који је незгодно доскочио после једног шута.

Слично као и у мечу са Панатинаикосом, црвено-бели су рано направили велики заостатак од 19 разлике почетком другог полувремена. Ипак успела је Звезда да се врати, али не и да потпуно преокрене меч. Црвено-бели су очајно одиграли прво полувреме у којем су изгубили чак 12 лопти и дали су само 22 поена. После 20 минута било је -17, а једино захваљујући Марјановићу заостатак није био још већи. У другом полувремену Звезда се пробудила, пре свих Јовић и Џенкинс, црвено-бели су постепено смањивали предност, а све је кулминирало серијом 9-0 на почетку последње деонице, када је било само -1 (59:58). Блажич је промашио шут за вођство, Yенкинс је убрзо дао тројку за 61:61 на шест минута до краја, али Звезда није успела да преломи. Алба је појачала одбрану, црвено-бели су изгубили дах, па су домаћи на крају ипак славили.

Победа Фенербахчеа, Богдановић погодио са пола терена
Кошаркаши Фенербахчеа савладали су вечерас екипу Уникахе са 78:63 (19:21, 20:12, 24:12, 15:18) у 12. колу Топ 16 фазе Евролиге, а меч је обележио ретко виђен погодак српског репрезентативца Богдана Богдановића.

На мање од две секунде пре истека друге четвртине Богдановић је прихватио лопту на половини терена и одмах упутио ка противничком кошу, погодио за три поена и изазвао овације навијача у дворани.

У очекиваној победи екипе Жељка Обрадовића Богдановић је постигао укупно 11 поена, а предњачили су Гаудлок са 22 и Немања Бјелица са 15.

У шпанском тиму најефикаснији су били Тулсон са 14 и Стефан Марковић са 10 поена.