Војводина и Спартак ремизирали

Фудбалери Војводине и Спартака ремизирали су 1:1 (0:1), у утакмици 23. кола Супер лиге Србије. Војводина је имала теренску иницијативу, али су се гости из Суботице

организовано бранили, и ипак стигли до гола преко Ненада Шљивића у 27. минуту сусрета.
Изједначење Војводини и испоставиће се коначан резултат донео је Дејан Мелег у 66. минуту.

Спартак је од 64. минута играо са играчем мање, пошто је директан црвени картон зарадио Даниел Варкаш.
Војводина се након овог ремија изједначила са Партизаном на деоби четврте позиције са 36 бодова, док је Спартак остао на дну табеле са 16 освојених бодова.

Ле Талек и Вијера за 20. узастопну победу Звезде

Фудбалери Црвене звезде савладали су на свом терену Младост из Лучана са 2:1 (0:0), у утакмици 23. кола Супер лиге Србије. Голове за црвено-беле постигли су Дамијен Ла Талек у 72. и Уго Вијера у 81. минуту, док је једини гол за Младост постигао Стеван Луковић у 79. минуту меча.
Изабраници Миодрага Божовића новим тријумфом стигли су до 20. узастопне победе у шампионату и тако се додатно приближили освајању шампионске титуле.
У првом полувремену није било голова, а посебно се у неколико ситуација истакао голман гостујуће екипе Крзнарић. У наставку меча велики притсак црвено-белих и гол на дебију Дамијена Ле Талека, који је одлично одреаговао на центаршут Марка Петковића.

Брзо се гостујући тим вратио у меч преко Стевана Луковића који је одлично шутирао са 18 метара. Ипак, само три минута након изједначења, победу Црвеној звезди доноси Уго Вијера после додавања Луиса Ибањеза.

За Црвену звезду су на овом мечу, осим Ле Талека, дебитовали и Бразилац Едсон, као и Давид Бабунски.
Меч на стадиону Рајко Митић почео је минутом ћутања у част недавно преминулог великана домаћег фудбала Слободана Сантрача.
У осталим мечевима 23. кола, Рад је на свом терену савладао Нови Пазар (1:0), док је Борац као домаћин био бољи од Јагодине (3:0).