light rain
17°C
23.05.2025.
Нови Сад
eur
117.2433
usd
103.4439
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Зграда бивше основне школе претворена у тужилаштво

27.12.2016. 20:33 21:12
Пише:

Министарка правде у Влади Р.Србије Нела Кубуровић је обишла новоадаптирану зграду Основног и Вишег јавног тужилаштва у Сомбору,

и изразила своје задовољство што су сомборски основни и виши тужиоци и њихови заменици добили адекватан простор за рад.

- После тачно три године од потписивања протокола између Министарства правде, Града Сомбора и Школске управе Западнобачког управног округа имамо прилику да видимо да је тај протокол у потпуности реализован и да су просторије, које су до  тада биле намењене основној школи, предате на кориштење Основном и Вишем јавном тужилаштву.- казала је министарка Кубуровић.- Током ове године, за нешто мање од 10 месеци, објекат је у потпуности адаптиран и у простору од око 1.600 квадратних метара имамо Основно и Више јавно тужилаштво, а оно што је најбитније је да је ово једно од ретких тужилаштава које има своју зграду, односно да више не дели простор са судовима и да су они домаћини властите зграде.- оценила је Кубуровићева износећи податак да је у реконструкцију зграде дотадашње Основне школе „21 октобар“, која је затворена услед недостатка ђака, уложено око 92 милиона динара како би се простор пренаменио и адаптирао за потребе Основног и Вишег јавног тужилаштва у овом граду.

Изражавајући наду да ће готово савршени услови за рад сомборских тужилаца резултирати и даљим побољшавањем њихове ефикасности, Кубуровићева је најавила даља улагања у инфраструктуру српског правосуђа.

- Сумирајући резултате ове године, желим да нагласим да и следеће године Министарство правде има намеру да наставља с побољшањем инфраструтктурних капацитета судова и тужилаштава, имаћемо и неке нове зграде, али наглашавам  да је ово прва зграда намењена искључиво за рад тужилаштва.- казала је републичка министарка правде Нела Кубуровић, којој је све предности властитог објекта представио тужилац Вишег јавног тужилаштва Зоран Дивјак. Према његовим речима пресељење овог дела правосудног система у Сомбору, без престанка рада, у новоадаптирану зграду обављено је половином овог месеца.

Заменица републичког јавног тужиоца Зорица Стојшић се захвалила Министарству правде, сомборској локалној самоуправи и свима који су учествовали у успешно реализованом пројекту да тужилаштво напокон добије просторије какве и доликују тужилаштву, док је као својеврсни други домаћин делегацији републичког министарства, сомброска градоначелница Душанка Голубовић цео подухват реновирања и пренамене зграде некадашње основне школе за потребе тужилачке организације оценила као одличан пример успешне сарадње републичких и локалних органа.

М. Миљеновић

Обавештени, а изненађени

Одговарајући на питање да ли је и сомборско правосуђе „изненадила“ њена посета, као што се то не тако давно десило у Врању када је у сред радног дана затекла скандалозно празну зграду суда у том граду, министарка Нела Кубуровић је открила да изненађења није могло бити у Сомбору, али ни у Врању.

- Нисам стигла да изненадим овдашње правосуђе, пошто је ова посета била данима унапред најављена с основним циљем обиласка зграде, али ни судије у Врању нису биле изненађене, пошто је и та посета била најављена, тако да је мој утисак о том суду, на неки начин, утолико и био више поражавајући- открила је за „Дневник“ републичка министарка правде. 

 

Пише:
Пошаљите коментар