Спорт - Тенис

Спорт / Тенис Ђоковић победио Милмана на старту турнира у Квинсу
ЛОНДОН: Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић успешно је започео сезону на трави, пошто је данас у првом колу турнира у лондонском Квинсу савладао Аустралијанца Џона Милмана са 6:2, 6:1.
Спорт / Тенис WTA: Крунић после титуле званично 39. на свету
ЛОНДОН: Најбоља српска тенисерка Александра Крунић, захваљујући освајању прве титуле у каријери на турниру у Хертонгенбошу, напредовала је за 16 места на WTA листи и сада је 39. на свету.
Спорт / Тенис АТП листа: Федерер поново на врху, мали пад Ђоковића
ЛОНДОН: Швајцарски тенисер Роџер Федерер од данас је и званично сменио на врху АТП листе Шпанца Рафаела Надала после титуле у Штутгарту. Ветерану из Базела (36) за повратак на прво место листе било је потребно „само“ полуфинале у Штутгарту, где је освојио 98. трофеј у каријери и на најбољи начин заменио позиције са великим ривалом.
Спорт / Тенис Крунић у Хертонгенбошу освојила прву WТА титулу
ХЕРТОНГЕНБОШ:  Најбоље рангирана српска тенисерка Александра Крунић освојила је прву WТА титулу у каријери, пошто је данас у финалу Хертонгенбоша савладала Белгијанку Кирстен Флипкенс 6:7 (0:7), 7:5, 6:1.
Спорт / Тенис Федерер поново најбољи тенисер света
ШТУТГАРТ: Швајцарски тенисер Роџер Федерер вратио се на врх АТП листе после пласмана у финале турнира у Штутгарту и победе над Ником Кирјосом 6:7 (2:7), 6:2, 7:6 (7:5).
Спорт / Тенис Хертогенбош: Крунићева у четвртфиналу
ХЕРТОГЕНБОШ: Најбоља рангирана српска тенисерка Александра Крунић пласирала се у четвртфинале ВТА турнира у Хертогенбошу, пошто је данас у другом колу савладала Холанђанку Бибијан Шуфс са 2:0 (7:5, 6:2) у сетовима.
Спорт / Тенис Штутгарт: Троицки предао меч Лопезу
ШТУТГАРТ: Српски тенисер Виктор Троицки предао је меч Фелисијану Лопезу при вођству Шпанца 6:1 у првом колу турнира у Штутгарту.
Спорт / Тенис ВТА: Крунићева испала из Топ 50, Халеп суверена на врху
ЛОНДОН: Најбоље рангирана српска тенисерка Александар Крунић испала је из Топ 50 најбољих, пошто је на новој ВТА листи покварила пласман за осам места и сада је 55. на свету.
Спорт / Тенис АТП: Мали напредак Ђоковића, Ђере у Топ 100
ЛОНДОН: Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић на новој АТП листи поправио је пласман за једну позицију и сада је 21. играч света.
Спорт / Тенис Ролан Гарос: Надал убедљиво освојио 11. трофеј
ПАРИЗ, 10: Шпански тенисер Рафаел Надал освојио је данас 11. трофеј на Ролан Гаросу, пошто је у финалу убедљиво савладао Аустријанца Доминика Тима са 6:4, 6:3, 6:2.
Спорт / Тенис Ролан Гарос: Симона Халеп преокретом до првог грен слема у каријери
ПАРИЗ:  Румунска тенисерка Симона Халеп први пут у каријери освојила је грен слем титулу победом у финалу Ролан Гароса над Американком Слоун Стивенс 3:6, 6:4, 6:1.
Спорт / Тенис Ролан Гарос: Надал самлео и Делпа
Шпански тенисер Рафаел Надал пласирао се у финале Ролан Гароса, пошто је победио Аргентинца Хуана Мартина дел Потра са 3:0 (6:4, 6:1, 6:2) у сетовима.
Спорт / Тенис Ролан Гарос: Надал против Дел Потра у полуфиналу
Шпански тенисер Рафаел Надал и Аргентинац Хуан Мартин Дел Потро састаће се у полуфиналу Ролан Гароса.
Спорт / Тенис Ролан Гарос: Симона Халеп-Слоун Стивенс у финалу
Румунска тенисерка Симона Халеп пласирала се у финале Отвореног првенства Француске, пошто је са 2:0 (6:1, 6:4) у сетовима победила Шпанкињу Гарбиње Мугурусу.
Спорт / Тенис Ђоковић паузира, неће играти на трави?
Након пораза од 72. играча на АТП листи Италијана Марка Чекинате на Ролан Гаросу неизвестан је наставак сезоне на трави српског тенисера.
Photo
Спорт / Тенис Ђоковић и поред сјајне игре изгубио од Чекината у Паризу
Новак Ђоковић завршио је учешће на Ролан Гаросу поразом од Италијана Марка Чекината резултатом 3:1 (6:3, 7:6, 1:6, 7:6).
Спорт / Тенис Серена се повукла с Ролан Гароса због повреде
Серена Вилијамс предала је меч осмине финала Ролан Гароса Марији Шараповој због повреде.
Спорт / Тенис Ђоковић у уторак око 16 часова игра четвртфинале
Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић играће четвртфинале Ролан Гароса против Италијана Марка Чекинатија.
Спорт / Тенис Ролан Гарос: Ђоковић победио Вердаска за четвртфинале
ПАРИЗ: Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић пласирао се у четвртфинале Ролан Гароса, пошто је у осмини финала савладао Шпанца Фернанда Вердаска са 3:0 (6:3, 6:4, 6:2) по сетовима.
Спорт / Тенис Џумхур сервирао за меч, али Зверев се извукао и пласирао у осмину финала Ролан Гароса
Немачки тенисер Александар Зверев пласирао се у осмину финала такмичења, пошто је победио Босанца Дамира Џумхура, после пет сетова и велике борбе.