Бундес лига: Победа Ајнтрахта у Волфсбургу

Одигране су четири утакмице 29. кола немачке Бундеслиге.
Volfsburg-Anjtraht/Fonet/AP

Ајнтрахт из Франкфурта направио је изненађење. Славили су на тешком гостовању Волфсбургу – 1:2 (0:1).

Бас Дост био је срушен у 26. минуту у казненом простору и судија је свирао пенал за Ајнтрахт. Андре Силва је донео је предност гостујућој екипи.

Изједначење је стигло у 58. минуту када је десни бек Мбабу добро  испратио центаршут и затресао главом мрежу за изједначење.

Ипак, Ајнтрахт је пред крај меча дошао до победе.

После новог сјајног центаршута Костића у 85. минуту, Дост је главом спустио на петерац, а на лопту је натрчао Камада, који је постигао победоносни погодак.

Херта је у Берлину савладали Аугзбург резултатом 2:0 (1:0).

Водећи гол на мечу постигао је Дилросун у 25. минуту.

После одбитка, натрчао је на лопту и одличном финтом преварио голмана и дефанзивце, после чега није имао тежак задатак да смести лопту у мрежу. Победу је потврдио у 93. Пјонтек.

Марко Грујић одиграо је цео меч за Херту.

Вердер је славио у Гелзенкирхену резултатом 0:1 (0:1) и тако освојио важна три бода у борби за опстанак.

Стрелац јединог гола био је Леандро Бетанкур, који је затресао мрежу у 32. минуту.

Рашица га је проиграо по левом крилу, Бетанкур је дошао на 20 метара од гола и прецизним ударцем левом ногом сместио лопту у горњи леви угао.

Милош Вељковић пропустио је овај меч због жутих картона.

Минималним резултатом славио је и Хофенхајм на гостовању Мајнцу – 0:1 (0:0).

Прво је у 27. минуту Субер промашио пенал, тачније слаб ударац му је одбранио голман Мајнца Милер.

Ипак, у 43. минуту Самасеку је дугом лоптом пронашао Бебуа, који се одлично изборио између двојице дефанзиваца и са десетак метара је прецизним ударцем сместио лопту у доњи десни угао за вођство.