Фудбалерке Србије уписале нови пораз у квалификацијама за Светско првенство

Женска фудбалска репрезентација Србије поражена је од Португалије 2:1 у оквиру квалификација за Светско првенство.
fudbalerke

То је други пораз у два меча наше селекције након негативног резултата у првом дуелу са Немачком.

Португалке су повеле у 28. минуту голом Ане Боргес, али се 16-годишња Нина Матејић потрудила у надокнади првог дела игре да се на паузу оде са нерешеним резултатом.

Она је била и стрелац јединог гола у поразу од Немачке 5:1.

Међутим, то није било довољно за прве бодове у овом квалификационом циклусу с обзиром на то да је коначан резултат из једанаестерца поставила Долорес Силва у 52. минуту.

Поред две поменуте селекције, Србија је у групи и са Турском, Израелом и Бугарском. Потоње две, попут Србије, након два кола и даље немају бодове.

Директан пласман на Светско првенство обезбедиће првопласиране екипа сваке групе, док ће другопласиране кроз бараж тражити пут у Аустралију и Нови Зеланд.