Лига Европе: Арсенал ремизирао са Виторијом у Гимараешу

Фудбалери Арсенала ремизирали су на гостовању код португалске Виторије 1:1, у четвртом колу Групе Ф Лиге Европе.
arsenal vitorija, tanjug ap

"Тобџије" су разочарале игром, али су након 80 минута ипак успели да дођу до вођства поготком Шкодрана Мустафија, на центаршут Николе Пепеа из слободнго ударца. Уследио је жесток притисак домаћина. У последњем минуту меча Лео Бонатини пропустио је сјајну шансу на десетак метара од гола Арсенала. Међутим, притисак је ипак уродио плодом за Виторију. У првом минуту надокнаде времена Бруно Дуарте је постигао фантастичан гол на асистенцију Рочине.

Арсенал ће остати лидер групе и после овог кола са 10 бодова, али је пропустио шансу да два кола пре краја потврди пласман у наредну фазу. Виторија је против енглеског великана освојила први бод после три узастопна пораза.

У другом мечу групе у четвртак се састају Стандард и Ајнтрахт, у вероватно кључном мечу у борби за друго место у групи.