НОВОСАДСКА ЛИГА Реми у дербију зачеља

Футог - Омладинац 1:1 (0:0)
lopta

ФУТОГ: Игралиште Футога, гледалаца 100, судија: Дувњак (Нови Сад), стрелци: Стевановски у 59. (из пенала)  за Футог, а Радин у 68. минуту за Омладинац. Жути картони: Бероња, Бабић, Мартић (Футог), Ђукановић , Бакић, Јакшић (Омладинац). Црвени картон: Ђукановић (Омладинац).

ФУТОГ: Марковић, Медић, Шапић, Драгутиновић, Ардалић, Мир. Бероња, Чепић, Сирар (Мих. Бероња), Алексић, Медић (Бабић), Стевановски (Мартић).

ОМЛАДИНАЦ: Латиновић, Мартиновић, Стевић (Јакшић), Пецељ, Ђорђевић, Јовановић, Радин, Булатовић (Ђукановић), Ћурчић (Бакић), Накомчић, Суботић.

У дербију зачеља није било одлуке. После жустре и борбене игре на крају Футожани и Степчани поделили су бодове. Домаћи су повели у 59. минуту после оправдано досуђеног једанаестерца, а само три минута касније гости су изједначили преко Милана Радина и освојили врло важан бод.

П. Н.

ЖСК - Фрушкогорски партизан 0:4 (0:2)

ЖАБАЉ: Стадион ЖСК-а гледалаца 150, судија Јуришић (Нови Сад), стрелци: В. Девић 10. Чергић 30. Илић у 50. и 60. минуту.

ЖСК: Савановић (Бајт), Кронић, Тривуновић, Зекоња (Видовић), Мирић (Трнинић), Танасић, Грбић, Ђурђић (Марковић), Попов, Клисара, Богданов.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Лалић, Д. Девић (Малиновић), Рогановић (Чавић), Клинцов, В. Девић, Гаџић (Бјелић), Илић (Мисини), Чергић, Познановић, Пролић (Кантар), Стојановић.

Лидер из Буковца лагано се прошетао у Жабљу и без већих проблема стигао до убедљиве победе а домаћину донео још веће бриге око опстанка у лиги.

Након овог сусрета, гостима су све мисли окренуте наредном претпоследњем колу када ће гостовати ТСК-у Темерину, једином конкуренту за освајање првог места.

П. Бундало

Црвена звезда - Фрушкогорац 1:3 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде на Видовданском насељу, гледалаца 100, судија: Акин (Футог), стрелци: Стаковић у 30. (из пенала) за Црвену звезду, а Стевановић у 55. и 81. и Н. Сапунђић у 60. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Вукашиновић (Црвена звезда), Јевтић, Перовић (Фрушкогорац).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Цветиновић, Коларов, Лаврек (Милак), Мајурић, Марковић, Петровић, Николаш, Хајризи (Бошњак), Маринковић, Вукашиновић, Станковић.

ФРУШКОГОРАЦ: Ранков, Теофиловић (Милосавић), Паунић, Андрига, Драгојловић, Јевтић (Туцаков), Н. Сапунђић, Глишић (Мијавец), Крповић, В. Сапунђић (Стевановић), Поповић.

Наставили су фудбалери Фрушкогорца са добрим играма и укњићили нове бодове. Додуше, фудбалери Црвене звезде у првом полувремену су играли добро и повели преко Станковића, који је искористио пенал, али у наставку сусрета гости из Сремске Каменице успели су да преокрену утакмицу. Нарочито расположен је био Никола Стојановић који је постигао два поготка.

И. М.

Бачка (Ђ) - Сириг 2:1 (1:1)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 50, судија: Влајић (Буковац), стрелци: Деј. Тривуновић у 33. и Вујовић у 90. за Бачку, а Гргић у 44. минуту за Сириг. Жути картони: Станковић, Ђурић, Ду. Тривуновић (Бачка), Ружин (Сириг).

БАЧКА: Лишић, Душ. Тривуновић, Ћирин, Станковић, Ј. Вујовић, Ђурић, Д. Вујовић, С. Тривуновић, Рогић, Дејановић, Де. Тривуновић

СИРИГ: Јоргић, Грујичић, Бошњак, Цигановић, Вукеља, Солдат, Полић (Брежњак), Гргић (Којовић), Косић, Вујановић (Радић), Ружин.

Одиграли су добру утакмицу фудбалери Бачке и Сирига. Повели су домаћи преко Дејана Тривуновића, али пред крај полувремена Гргић је савладао голмана Лишића. Чинило се да ће се уткамица завршити без победника, али пред крај уткамице Вујовић је савладао Јоргића и донео Ђурђевчанима три бода.

Д. Б.

Југовић - Бачка (Б) 2:2 (1:1)

КАЋ: Спортски центар Сигет, гледалаца 50, судија: Јовановић (Нови Сад), стрелци: Касаповић у 10. и 70. за Југовић, а Леђанац у 36. и Крстевски у 88. минуту за Бачку. Жути картони:  Папић, Ђаковић (Бачка).

ЈУГОВИЋ: Загорчић, Гаврилов, Черњак, Гвозденовић, Срдић, Николић, Касаповић, Ђекић (Мачкић), Рис, Пантелић (Макивић), Вукелић.

БАЧКА: Мандић, Брнбота, Р. Павлов (Виши), Папрић, Ђаковић, Милић (Тодоровић), Н. Павлов (Крстевски), Папић, Леђенац, Трифуновић, Радосављевић.

Фудбалери Југовића су два пута водили у сусрети против Бегечана, али нису успели да победе. Гости су у финишу сусрета голом Немање Крстевског стигли до важног бода.

М. Г.

Петроварадин -Јединство 5:1 (2:1)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 50, судија: Милутиновић (Нови Сад), стрелци: Павков у 32.(из пенала), Мудрић у 36. Дугоњић у 64. Кнежић у 68. и Стефановић у 80. за Петроварадин, а Јовановић у 40. минуту за Јединство. Жути картони: Бубњевић, Димић (Јединство). Црвени картон: Ковачевић (Петроварадин).

ПЕТРОВАРАДИН: Ралић, Домазетовић (Сладојевић), Мишчевић, Кнежић (Сендерак), Станишић, Шимулија (Стефановић), Дугоњић (Гардиновачки), Павков, Ковачевић, Мудрић, Ерцег (Папуга).

ЈЕДИНСТВО: Танкосић, Гарић, Зорић, Р. Тепић (Зукић), Вечавски, Станичић (Ћирин), Малиновић, Јовановић (Станимировић), Бубњевић, М. Тепић.

Иако су од 50. минута играли са играчем мање, а тада су водили са 2:1 и на крају Петроварадинци су стигли до убедљиве победе. По тешком терену боље су се сналазили и против нејаких Госпођинаца успели да обезбеде три бода.

Г. К.

Динамо - Цемент 0:3 (0:2)

БУДИСАВА: Игралиште Динама, гледалаца 50, судија: Куртиши (Нови Сад), стрелци: Срдановић у 11. и Мијаиловић у 13. и 61. минуту.

ДИНАМО: Ракита, Ђаковић, Поткоњак, Суботин, Поповић (Живко), Манојловић (Митрић), Бикицки (Малешевић), Сабо, Пешић, Прерадовић, Мишкић.

ЦЕМЕНТ: Мандић, Звекан, Вулић, Зелић, Радуловић, Ковачевић (Зељковић), Срдановић (Шишљагић), Мијаиловић, Весовић (Тешановић), Ћук (Кукурузовић), Петковић (Секулић)

Лако су Беочинци стигли до победе у Будисави против екипе која је већ испала из лиге. Иако су гости играли у подмлађеном саставу успели су три пута да погоде мрежу голмана Раките.

М. Г.

ЖСК - Фрушкогорски партизан 0:4, Татра - ТСК одложено, Црвена звезда - Фрушкогорац 1:3, Бачка (Ђ) - Сириг 2:1, Југовић - Бачка (Б) 2:2, Петроварадин - Јединство 5:1, Динамо - Цемент 0:3, Футог - Омладинац 1:1.

1. Фр. партиз.   28     23     2      3      88:29        71

2. ТСК       27     21     4      2      81:21        67

3. Фрушкогор.   28     16     9      3      56:23        57

4. Цемент  28     16     6      6      54:26        54

5. Бачка (Ђ)      28     15     2      11     56:42        47

6. Ц. звезда       28     12     5      11     49:41        41

7. Сириг    28     11     7      10     48:47        40

8. Јединство      28     10     4      14     44:59        34