Спартак победом против Инђије (1:2) отворио наставак сезоне

Фудбалери Спартака из Суботице победом над Инђијом од 1:2, отворили су сезону након тромесечне паузе у Суперлиги Србије изазване епидемијом коронавируса.
Superliga Srbije sezona 2018/19

Инђија и Спартак отворили су програм у Суперлиги и одиграли прву утакмицу у Србији после више од два месеца. Славио је гостујући тим.

Одмах на старту меча, у петом минуту, шансу је имао Немања Николић, доскорашњи нападач Партизана. Његов ударац са ивице шеснаестерца одбранио је Перковића, а гол је стигао непуна два минута касније. Домаћа екипа је извела орнер, центрирао је Бањац, а у букту играча најспретнији је био Михаило Јовановић, који је у паду погодио мрежу.

Само три минута касније, Спартак је изједначио. После корнера створила се гужва у петерцу домаћина, а Немања Николић је са неколико метара одбијену лопту угураоо у мрежу. У наставку меча обе екипе остале су без снаге упркос свих

10 измена које су начинла два тренера. Меч је одлучен у 70. минуту и то поново после корнера. Лопта је дошла до  Милана Марчића који је са ивице шеснаестерца успео да лобује голмана Прековића, био је то мајсторски шут који е ретко виђа на нашим теренима.

Вања још рећи да се на почетку сусрета теже повредио Туфегџић,а да је фудбалерима у финишу потпуно понестало снаге.

Инђија – Спартак 1:2 (1:1)

ИНЂИЈА: Стадион: Инђије по­ред железничке станице, играно без присуства гледалаца, судија: Минаковић (Нови Сад), стрелци: Јовановић у 7. за Инђију, а Николић у 10. и Марчић у 70. минуту за Спартак.

ИНЂИЈА: Прековић 6, Цуцин 6, М.Јовановић 7,  Илић М 6( од 78. Чермељ 6)  Бастајић 5,5, Бањац 6 (од 67. Димитров 6,5), А.Јовановић 5,5 (од 56. Јањић М. 6) Пуртић 6,5  Б.Илић (од 56. Јањић В. 6), Милосављев 6,5 (од 78. Марковић 6), Видић 6.

СПАРТАК: Докић 6, Јочић 6,5 Иванчевић 6.5, Текијашки 7, Срећковић 6 (од 46. Бијеловић 6) , Денковић 6( од 80. Урошевић -), Дунђерски 6, Николић 6 (од 46. Баић 5), Туфегџић од 11. Видаковић 6)  Марчић 8 (од 88. Милић), Видовић 6.