СРПСКА ЛИГА ВОЈВОДИНА Изједначење у надокнади

Младост (БЈ) – ЧСК Пивара 1:1 (1:0) Одличан ритам на Ливадици, играчи оба тима трчали су као навијени свих 90 минута.
1

Јарачанима је победа измакла у првим секундама надокнаде времена, пошто су се у другом полувремену несхватљиво повукли, чувајући минималац стечен после слободњака расположеног Драгољуба Васића. Искоса са 25 метара, оштро је шутирао по средини гола, а лопта је прошла кроз шуму ногу, преварила голмана Николу Студена и завршила у мрежи. Могао је Васић да упише нову рецку, директно из корнера, у 47. минуту, али голман гостију је био будан.

Опасни ударци Стојшића и Паповића, измамили су уздахе, док је Кочиш закаснио пола корака, пропустивши да погоди празан гол и крунише центаршут Марића.

Два пута је Ненад Рајић одлично интервенисао, осујетивши покушаје Лешкова и Мршића, као плод боље игре гостију у наставку, уз питање тренутка, када ће изједначити. То се догодило у драматичном финишу, када је Павле Шљиванчанин, после центаршута капитена Бориса Балиновића, трзајем главе проследио лопту у угао.

Фото и текст: М. Менићанин

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, гледалаца: 200, судија: Чапо (Суботица), стрелци: Васић у 24. за Младост, а Шљиванчанин у 90. минуту за ЧСК Пивару, жути картони: Вујовић, Томић, Стојшић, Рајић (Младост), Шљиванчанин, Рачић, Танасић (ЧСК Пивара).

МЛАДОСТ: Рајић 7, Томић 7, Васић 8 (од 71. С. Ковачевић - ), Кочиш 6,5 (од 46. Стојисављевић 6,5), Тодоровић 8, Ивановић 7,5, Вујовић 7, Гојковић 7, Марић 7, Стојшић 7 (од 88. Докић - ), Паповић 7.

ЧСК ПИВАРА: Студен 7, Милутиновић 6,5 (од 65. Танасић - ), Зељковић 7 (од 71. Дуњић-Топлица - ), Мршић 6,5, Балиновић 7,5, Јевтић 6,5, Иветић 6 (од 46. Шљиванчанин 8), Рачић 7, Јовић 7, Лешков 7,5, Станић 7.

Цемент - Дунав 2:4 (0:2)

Хладан туш крај цементаре. Почетак меча припао је домаћину, међутим стрелци су тотално затајили. Гостујући играчи знали су да казне сваку грешку одбрамбрених играча Цемента и да постигну поготке, сасвим заслужено носе бодове кући.  Беочинци су само у финишу утакмице личили на себе.

Б. Старчевић

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца око 100, судија: Белић (Зрењанин). Стрелци: Станчетић у 86. и Вилотијевић у 90. за Цемент, а Ђурко у 11. Мирчетић у 20. и 60. Лазић у 56. минуту за Дунав. Жути картони: Крстић, Кавчић (Цемент), а Лазић, Дошен, Дрча (Дунав).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 6, Пековић 6, Кавчић 6, Бајић 6, Вилотијевић 7, Крстић 6, Зличић 6 (Стојаковић 6), Павловић 6 (Дрмаку), Станчетић 7, Тепић 6, Соковић 6 (Лалић 6).

ДУНАВ: Јевтић 7, Антонић 7, Дошен 7, Ратковић 7, Јаворац 7, Миросављевић 8 (Бањак 6), Дрча 8, Ћурко 8 (Мачковић 6), Јакшић 8, Лазић 7 (Милутиновић 6), Мирчетић 8.

Омладинац-Бачка 2:4 (1:3)

Гости, су били, много, бољи ривал.У првом полувремену, нису искористили још две заиста лепе шансе, да крунишу лепе нападе.

Оба пута за мало је промашио Манојловић.Једноставно гости су се борили за сваку лопту. И, само, су три пута матирали, доста доброг голмана домаћих Јагодића. На другој страни, домаћини, без пет, шест стандардних првотимаца нису изледали на увек добру екипу.

У наставку, домаћини су играли, нешто бољи, фудбал, али гости су се одлично бранили. Ипак, Пејчиновић, је успео да смањи резултат на 2:3, и то је било,  све од домаћина.

У финишу утакмице, брзоноги Симић, је још једном матирао Јагодића, за коначних 2:4. На крају, играчи Бачке, су славили, сасвим, заслужено, а домаћини, могу, ипак, бити задовоиљни, јер су могли меч изгубити и убедљивије.

И. Митровић-Б. Рокнић

НОВИ БАНОВЦИ: Стадион Омладинца, гледалаца 250, судија Панчић (Каравуково).Стрелци: Сарачевић у 16.и Пејчиновић у 55. за Омладинац, а Манојловић у 25, Тумбас у 27, Киш 39.и Симић у 85. минуту за Бачку. Жути картони: Бићанин, Лежаић (Омладинац), Симић, Тумбас, Манојловић, Киш, Грабић (Бачка).

ОМЛАДИНАЦ: Јагодић 6, Иветић 6, Сарачевић 7, Рогановић 6, Мојсиловић 7 (Хаска 7), Радовић 7, Бићанин 7, Стевановић 6 (Пејчиновић 7), Лежаић 7, Спасић 7, Шашић 7 (Радојчић 7).

БАЧКА: Грабић 7, Киш 7, Масларушић 7, Котарош 7, Симић 7, Шормаз 7, Тумбас 7 (Лукић 7), Матијевић 7 (Спремо), Глишовић 7 (Јорчић), Манојловић 7, Медић 7.