СРПСКА ЛИГА ВОЈВОДИНА: Оџачани прославили титулу

Текстилац - Омладинац 1:1 (1:1)
fudbal lopta pix

ОЏАЦИ: Градски стадион, гледалаца 300, судија: М. Богичевић (Зрењанин), стрелци: Зекић у 6. за Текстилац, а Добријевић у 33. минуту за Омладинац.

ТЕКСТИЛАЦ: Студен 7,5, Динковић 7, Шишков 7,5, Маријановић 7,5, Станковић 8 (Ђурић 7), Зулфић 8, Влаисављевић 7, Луковић 7,5 (Анђелковић 7), Веселиновић 8, Николић 7,5, Зекић 8.

ОМЛАДИНАЦ: Ђокић 7,5, Мисић 7,5, Биочанин 7, Димитријевић 7, Кукољ 7, Максимовић 8, Добријевић 8, Перошевић 7,5, Аврам 7,5, Малиш 7 (Ракић 7), Цветојевић 7 (Мирић 7).

Дерби кола у Оџацима завршен је поделом бодова, што је уједно и најправеднији исход овог сусрета. Утакмица је почела малом свећаношћу, јер је капитен гостију Никола Максимовић уручио урамљену слику и шампањац капитену домаћих Дејану Станковићу у знак захвалности за улазак у Прву лигу Србије. Наиме, Текстилац је након победе у претходном колу у Станишићу обезбедио титулу, четири кола пре краја такмичења, што није успело ни једном клубу у републичким лигама.

Прву акцију домаћи су крунисали поготком Милоша Зекића доневши радост навијачима плаво-белих. Како је утакмица одмицала ређале су се прилике на обе стране. Након кратког прекида због јаког ветра који је уследио у 20. минуту гостујући фудбалери су заиграли знатно ангажованије и у 33. минуту преко центарфора Ђурађа Добријевића стигли до изједначења. У наставку меча опао је темпо у игри на обе стране. У последњих двадесетак минута дувао је јак ветар и падала је киша на Градском стадиону тако да су постојали услови и да се утакмице прекине. Међутим, невреме се брзо стишало тако да се утакмица окончала.

С. Јовин

Први мај - Тиса 0:1 (0:1)

РУМА: Стадион Првог маја, гледалаца 250, судија Петровић (Вршац). Стрелаци: Славуљица у 16. минуту. Жути картони: Рац, Цветковић, Јовић, Којић, Мирчетић (Први мај), Митровић, Свитић, Месарош (Тиса).

ПРВИ МАЈ: Опарница 7, Радовић 7, Вучетић 7, Рац 7 (Маринковић), Цветковић 8, Јовић 7, Радишић 7, Yибрић 7, Мирчетић 7, Шошкић 7, Којић 7.

ТИСА: Ладања 7, Пронек 7, Костић 7, Славуљица 7, Јухик 7 (Томић), Свитић 7, Томшић 7, Митровић 7, Степанчев 8, Кундић 7, Месарош 7.

У првом полувремену гледаоци су видели лепу игру ривала. А, да су домаћини стрелци имали мало више спортске среће, могли су постићи неколико голова. А, гости су то казнили. Славуљица је био бржи омаће одбране.

У наставку домаћини су имали још неколико лепих прилика, али опет, стрелци, баш нису имали среће. Првомајци су играли онако како се од њих очекује-нападачлки.Одиграли су доста добрих акција и створили доста шанси.И опет умало да гости поново да казне те домаће промашаје.

Ђ. Дроњак-Б. Рокнић

Динамо - Бачка 0:0

ПАНЧЕВО: Стадион Динама, гледалаца 300, судија Пјевац (Темерин).

ДИНАМО: Степановић 7, Клоцка 7, Мојсиловић 7, Точиловац 7, Милијашевић 7, Ахчин 7, Петровић 7, В. Марковић 7, Јамбушић 7 (Јанкулов), Д. Марковић 7, Вучинић 7.

БАЧКА: Грчић 7, Пањак 7, Јаковљевић 7, Ракић 7, Трифуновић 7, Илић 7, Вукановић 7, Пантић 7, Гагић 7, Сремчевић 7, Миличковић 7 (Ерор).

И поред тога што су ривали имали добрих прилика.Мреже су на крају полувремену остале нетакнуте. У наставку играло се борбено.И опет су нападачи обе екипе прокоцкали неколико добрих шанси.И на крају мреже су остале недирнуте.

Б. Г.-Б. Р.

Бечеј - Борац 1:0(1:0)

БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе, гледалаца: 100, судија:  Чекичевић (Моровић). Стрелац: Тедићу у 22. минуту.

БЕЧЕЈ: Дринчић 7,  Варга 7, Ћук 7, Зељковић 7, Нонин 6,5, Тутњевић 7, Дабижљевић 7, Томић 7,5, Дервиши 7,5, Томчић 7,5 (од 76. Јанковић -), Тедић 8.

БОРАЦ: Петровић 7, Парошки 6, Топић 6,5, Мирковић 6,5, Торбица 6, Гојковић 6, Гргић 6,5, Црнојачки 6, Девушић 6, Крстевски 6, Пјошта 6.

Момци са Тисе игром, још више резултатом, пријатно су изненадили у окршају са Борцем из Шајкаша. Гол одлуке постигао је, на асистенцију Дервишија, млади Никола Тедић у 22. минуту.

После првих петнаестак минута игре Бечејци су организовали неколико добрих напада  и успели да поведу. Гости су могли да изједначе у 25. минуту, али је после ударца главом лопта отшла поред гола.

Дервиши је у 29.минуту могао да дуплира вођство, али је из повољне прилике шутрао крај гола.

Бечејци су били бољи и у наставку, али нису имали много прилика.  Најближи поготку био је Дервиши у 61. минуту, када га је Томчић изврсно проиграо, алиније успео да погоди мрежу.

В. Јанков

Хајдук  – Подунавац 2:3 (0:2)

КУЛА: Стадион „Милан Средановић“, гледалаца 200. Судија: Александар Јанковић (Панчево). Стрелци: Божовић у 57. и Матијашевић у 78. (из пенала) за Хајдук, а Спасић у 28. Јовановић у 42. и Ђорђевић у 62. За Подунавац. Жути картони: Тадић, Јовић, Абрамушић, Матијевић и Божовић ( Хајдук), а Јовановић, Дивац, Лабовић, Качар и Радојичић (Подунавац).

ХАЈДУК: Симоновић 6, Тадић 5 ( од 64. Велковски 7), Брборић 6, Јовић 6, Јанчић 6, Абрамушић 7, Новаковић 6 ( од 64. Живић 6), Матијевић 7, Кочиш 7, Матијашевић 7 и  Божовић 7.

ПОДУНАВАЦ: Видаковић 7, Јовановић 7, Милосављевић 6, Максимовић 7, Ђорђевић 7, Дивац 7, Лабовић 6 (од 76. Ранђић -), Спасић 8, Пајквић 7 ( од 69. Качар -), Радојичић 6 ( од 89. Крантић -) и Бурсаћ 7.

У првом полувремену Хајдук је грешкама омогућио екипи Подунавца да дође до вођства. Најпре је у 28. минуту погрешио голман Куљана Симоновић. Слободан ударац искоса са неких 23 метра извео је капитен гостију Спасић, шутирао је ка голу Хајдука и када се очекивала сигурна интервенција Симоновића чини се да га је лопта изненадила, и од њега завршила у мрежи. Затим је у 42. минуту Божовић у свом шеснаестерцу погрешио.

У другом делу знатно ангажованија игра Хајдука и у 57. минуту након сјајне акције у којој су учествовали Матијевић, Матијашевић и Новаковић лопта је стигла до Божовића који је са осам метара смањио на 2:1. Међутим, гости су после контре постигли и трећи погодак. „Хајдуци“ су у 78. минуту унели нову драматику у сусрет, јер је у шеснаестерцу гостију  оборен Кочиш па је досуђен пенал. Сигуран са беле тачке био је Матијашевић.