Суперлига: Воша у горњем дому елите

После изузетно турбулентног првенства, а онда још драматичнијег дербија с Партизаном, фудбалери Војводине ипак су стигли до плеј-офа.
Slavlje fudbalera Vojvodine/J. Grlic

До горњег дома елите новосадски тим одвео је  одлични Бојан Матић, стрелац два гола, мада се мора нагласити да су сви остали ученици тренера Радована Кривокапића показали да имају велико срце. Успели су да надиграју великог ривала и подаре себи и својим навијачима заслужену радост.

Утакмица је почела као у најлепшим сновима за екипу Војводине. У 3. минуту Вук Митошевић прекинуо је једну акцију црно-белих и сјајно у празан простор проиграо Матића. Овај је лопту одлично прихватио, повукао је неколико метара и онда шутем са десетак метара савладао голмана Стојковића. Била је то, барем тако су помислили навијачи, најава сјајне утакмице. Партизан је преузео иницијативу, али је у највећем броју случајева из ње није успевао да дође до неке ситуације која би мирисала на погодак.

Минут ћутања

Пред почетак дербија гледаоци и фудбалери Војводине и Партизана минутом ћутања одали су почаст недавно преминулом некадашњем играчу црвено-белих Драгану Бошњаку.

Без навијача на Северу

Најавили су навијачи  Војводине да неће присуствовати утакмици због, како су нагласили, непоштавања од стране полиције и задржавања на трибинама после дербија дужег и од два сата. Присталије црвено-белих заиста нису биле на свом месту, Север је био аветињски празан, а на њему се налазио једино транспарент на којем је писало: “Управо напоље”.

Најближи изједначењу госту су били у 21. минуту када је Рикардо проиграо Закарића, међутим, неко из одбране црвено-белих изблокирао је његов ударац. Наставили су Београђани да притискају и у 27. минуту бележимо шут Рикарда, али је лопта ишла право у Роцкова. Војводина је одговорила нешто касније, када се Зломислић изборио за  лопту, шутирао са 18 метара, али је Стојковић био сигуран.

Када се очекивао одлазак на одмор, у продору је био Пантић, на њега је стартовао Зломислић, а арбитар Ђорђић је проценио да је то учинио на недозвољен начин и досудио прекршај за госте, доделивши и жути картон фудбалеру Војводине. Слободан ударац маестралено је извео Зоран Тошић, погодио леви горњи угао гола Емила Роцкова и изједначио резултат на 1:1

У наставку утакмице била је видљива оријентација црвено-белих да агилнијом игром покушају да стигну до победе. Међутим, све до 59. минута није било прилика за гол, а онда је Матић примио лопту и из окрета шутирао само у спољни део мреже. Уследила је тада пауза због неразумног и одвратног навијања навијача Партизана, па је судија  Ђорђић прекинуо утакмицу на готово 15 минута. Када су се страсти на трибинама мало примириле, почео је наставак сусрета који је Новосађанима, испоставиће се, донео огромну радост. Најпре је, после центаршута Деветака, Валијенте неспретно упутио лопту ка сопственој мрежи, али је искусни голман Стојковић био опрезан. Пет минута касније у казненом простору срушен је био Бојан Матић, међутим, арбитар је дозволио да се игра настави. Утакмица је била продужена за читавих 16 минута, а у њима смо видели три погодка.

У 10. минуту надокнаде млади Дејан Зукић сјајно је предриблао Валијентеа, упутио је центаршут пред гол, а Матић је главом погодио десни доњи угао за вођство Новосађана. Ни ту није било крај... Када се очекивао завршетак сусрета, после одличне контре Матића, сјајно је реаговао Никола Гајић и постигао свој први сениорски погодак, уједно и трећи за Војводину.

Иако је прича практично била завршена, Партизан се и даље борио и у последњим тренуцима меча Ђорђе Ивановић постигао је други гол за коначних 3:2 за домаћина.

А. Предојевић

Војводина – Партизан 3:2 (1:1)

НОВИ САД: Стадион “Карађорђе”, гледалаца 6.500, судија: Ђорђић (Београд). Стрелци: Матић у 3. и 90+10 и Гајић у 90+14 за Војводину, а Тошић у 45. и Ивановић 90+15  минуту за Партизан. Жути картони: Зломислић, Митошевић (Војводина), Валиенте, Закарић и Урошевић (Партизан).

ВОЈВОДИНА: Роцков 7, Лазаревић 7,5, Веселиновић 7,5, Саничанин 7,5, Деветак 7, Зломислић 7 (Зукић 7,5), Митошевић 7, Ђурић 7, Милојевић 7 (Нешковић 7), Гојков 7 (Гајић 7,5), Матић 8,5.

ПАРТИЗАН: Стојковић 7, Вуличевић 6,5, Валијенте 6,5, Павловић 7, Урошевић 7, Здјелар 7, Шћекић 6,5, Тошић 7,5 (Смиљанић), Пантић 7 (Илић), Рикардо 6,5, Закарић 6,5 (Ивановић 7).

Милошевић честитао домаћину, Кривокапић похвалио играче

Тренер црно-белих  Саво Милошевић спортски је признао пораз свога тима и честитао Војводини на победи.

- Када сам преузимао екипу, нисам могао ни да наслутим колика је дубока криза у којој се она налази. Војводини честитам на заслуженој победи, а нама сада следи детаљнија анализа учинка сваког од играча, као и екипе у целини, јер је сигурно да ово што приказујемо није на нивоу имена Партизана. Дуг је пут до опоравка - рекао је Милошевић

Тренер Војводине Радован Кривокапић, што је и нормално, био је задовољан због изузетно вредне победе.

- Примили смо гол у веома незгодном тренутку и презадовољан сам начином на који се екипа подигла у другом полувремену и показала огромну жељу да победи. Ушли смо у плеј-оф, али већ од сутра сви у клубу мораћемо да добрано размислимо о томе како нам се никада више не би поновила борба за осмо место на табели - казао је Кривокапић.

Новинаре је занимало шта обојица тренера мисле о скандирању са трибина због којег је утакмица била прекинута више од 15 минута.

- Не могу никако да схватим и прихватим тај начин навијања, јер у Војводини живи преко 20 националности. Заиста не знам шта је био узрок да се навијачи огласе на тај начин - рекао је Милошевић.

- Немам шта да додам, осим да је сигурно то да ми ничим нисмо дали повода за такву реакцију навијача Партизана - сложио се Кривокапић.

18

Првенство се дели на два дела: првих осам екипа играће за титулу и за Лигу Европе (две екипе, плус победник Купа), а  преосталих осам за опстанак. Из Суперлиге испадају два клуба, а четрнаестопласирана екипа игра бараж са трећепласираном екипом Прве лиге. Бодови се преполовљавају у плеј–офу и плеј–ауту.