ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК: Рускоселци у зони опстанка

Домаћин се опростио од својих навијача минималном победом. У првом делу мреже су мировале.
fudbal lopta pix

Црвена звезда - Бегеј 2:1 (0:0)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 50, судија: Марковић (Панчево), стрелци: Попвесков у 70. Шемић у 79. за Црвеу звеуд, Грбић у 89. минуту за Бегеј.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишков, Миркоњ (Кнежевић), Лаништанин, Рељић, Новковић (Јарић), Попесков, Чуданов, Зечевић, Чубрило, Кресоја, Бајић (Шемић).

БЕГЕЈ: Миљевић, Обренић, Зекић, Новковић, Грбић, Новак, Бранков (Новак), Штрбац, Чабрило, Рапајић, Николић.

Истина, имали су Рускоселци су имали неколико прилика. У другом делу виђена су три гола. Повео је домаћин голом Попескова, а повисио је резервиста најбољи играч ове утакмице Шемић. Гости су ублажили пораз у финишу меча преко Грбића.

М. Рачић

Јединство (БК) - Раднички 2:1 (2:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште Јединства, гледалаца 50. Судија: Стојадинов (Кикинда). Стрелци: Зекановић у 23. (из пенала) и Туркуљ у 43. за Јединство, а Суботић у 65. минуту за Раднички.

ЈЕДИНСТВО: Савков 7,5, Војиновић 7 (Клиска), Ковачевић 7, Коцкар 7, Маринац 7, Зекановић 8, Митровић 7 (Бабић), Миљуш 7, Пушкаш 7, Туркуљ 8, Вукојевић 7.

РАДНИЧКИ: Рнић 7,5, Милутинов 6, Келе 6 (Глигор 6,5), Јованов 6 (Стојковић 6,5), Секулић 6,5, Бицуљевић 7, Суботић 7, Д. Делиблаћанин 7 (Милосављевић 6,5), Китић 7, Аламардине 7, Ј.  Делиблаћанин 6,5 (Милаковић).

После играња руком, Владо Зекановић реализовао је пенал за вођство. У финшу првог дела, после соло продора, Милан Туркуљ је удвостручио предност Карађорђевчана.

У другом полувремену Матеја Суботић је ублажио пораз Ковинаца.

Ж. М.

БАК - Пролетер (БК) 5:1 (2:1)

БЕЛА ЦРКВА: Игралиште БАК-а, гледалаца 100. Судија: Џафић (Панчево). Стрелци: Д. Јунгић у 19. Ковач у 26. (аутогол), Секуловић у 34. Стјепановоић у 65. Крачуњел у 77. Марић у 82. за БАК, а Чучак у 22. минуту за Пролетер.

БАК: Седљак 7, Бекировски 7, Андрејић 7 (Моторов 7), М. Јожић 7, Марић 7, Старовић 7 (Чолак 7), Анђелић 7,5, Крачуњел 7,5, Милковић 7, Д. Јунгић 7,5 (Симић, Ј. Јожић 7), Секуловић 7 (Стјепановић 7).

ПРОЛЕТЕР: Тешовић 6, Ковач 6, Лака 6,5, Чучак 7, Тома 6,5, Томић 6, Чкоњевић 6, Ивљанин 6,5, М. Јевтић 6, Марковић 6, Милошевић 6.

Од првог минута домаћини су показали већу жељу за победом и на крају са пет голова испратили госте из Банатског Карловца.

У првих 45 минута после неколико пропуштених прилика Д. Јунгић је довео свој тим у вођство. Чучак је изједначио резултат, али је Ковач аутоголом донео предност Белоцркванима. После одмора домаћи фудблаери наставили су са притиском и постигли три поготка за убедљиву победу.

Д. П.

Русанда - Јединство (В) 0:2 (0:0)

МЕЛЕНЦИ: Игралиште Русанде, гледалаца 50. Судија: Марковић (Панчево). Стрелци: Јанков у 81. и Мишовић у 84. минуту.

РУСАНДА: Мијатов 7,5, Петров 7, Давидов 6,5 (Шкондрић), Јанковић 5 (Попов 7), Митровић 7, Станковић 6,5, Козловачки 6,5, Зорић 6,5, Ружић 7, Стеванов 6 (Чешљаров), Руњевац 7.

ЈЕДИНСТВО: Доновић 8, Којић 7, Милићевић 6 (Нецин 6), Грауре 6,5, Вранић 7, Секулић 7, Мајсторовић 6 (Мишовић 7,5), Петровић 6,5, Станисављев 6 (Јанков 7,5), Јевтић 6,5 (Цигановић 7), Николић 6,5 (Мирков).

Гости из Влаковца однели су бодове из Банатске Равнице у мечу у коме је било прегршт шанси на обе стране, оба голмана били су најбољи актери сусрета.  Миливој Јанков је у 81. минуту, донео вођство гостима, а три минута касније Урош Мишовић је поставио коначан резултат.

С. П.

Војводина - Будућност 1:2 (0:0)

ПЕРЛЕЗ: Игралиште Војводине, гледалаца 300. Судија: Ковач (Мокрин). Стрелци: Козић у 84. за Војводину, а Вучковић у 70. и Ј. Томин у 87. минуту за Будућност.

ВОЈВОДИНА: Савић 6,5, А. Шушњар 6, Јешић 6 (Рудић 6), Богдановић 6, Калајџија 6 (Бартош 6), Малбашки 6,5 (Пешић 6), Милановић 6 (Козић 6,5), Чижик 6,5, Миклић 6, М. Шушњар 6 (Илибашић 6), Кујунџић 6.

БУДУЋНОСТ: Живков 7, Кондић 7, Станић 7, Терзин 7,5, М. Томин 7 (Палибрк), Ајдарић 7, Хованец 7,5, Ј. Томин 7,5, Мастило 7, Вучковић 7,5, Марков 7.

У веома слабој утакмици, такорећи без иједног прекршаја домаћини су имали већи посед али без изразитих прилика. У 70. минуту после корнера одлично је скочио Андреј Вучковић и ефектно главом донео предност гостима. У самом финишу сусрета Јован Козић се одлучио на шут са око 30 метара и погодио неодбрањиво горњи угао за изједначење.  Три минута касније Јвоан Томин  је искористио грешку и донео гостима важну победу.

Ж. М.

Младост (О) - Козара 2:0 (1:0)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца 100. Судија: Сантрач (Павлиш). Стрелци: Радисављевић у 42. и 86. минуту (из пенала).

МЛАДОСТ: Тодоровић 7, Точиловац 7, Лунц 7,5, Стошић 7,5, Додић 7 (Јеремић 7), Целин 7,5, Вучпинић 7 (Ковачевић 7), Вукајловић 7,5 (Поткоњак 7), Радисављевић 7,5 (В. Лукић 7), Војновић 7,5, Л. Лукић 7.

КОЗАРА: Шево 6, Јелача 6 (Латиновић 6), Кнежевић 6 (Карановић 6), Томић 6, Спахић 6, Рофа 6, Стојков 6, Пенавски 6, Петровић 6, Француски 6, Зељковић 6 (Лакић 6).

У последњем мечу пред својим навијачима фудбалери Младости остварили су победу и коло пре краја спремно дочекују бараж за Српску лигу.

Полет - ЖАК 8:2 (2:1)

ИДВОР: Игралиште Полета, гледалаца 150. Судија: Димитријевски (Зрењанин). Стрелци: Младеновић у 41. Милановић у 44., 47, 56, 63, Ковачевић у 59, Марковић у 81. и 90. за Полет, а Важић у 38. и Бербаков у 50. минуту за ЖАК.

ПОЛЕТ: Јан 7, Страка 7, Томић 7,5, Павловић 7,5, Јаћимовски 7,5, Вуксић 7,5, Милановић 8, Скокна 7,5, Ковачевић 7,5.

ЖАК: Бартанчев 7, Бошков 5,5, Чубрило 5,5, Радул 6, Петровић 6, Важић 6, Кузмановски 6, Бербаков 6, Кочиш 5,5, Лакић 6, Ходик 5,5.

У отвореној игри домаћи су били надмоћнији пошто је екипа из Кикинде наступила у кадетском саставу.

Б. Ст.

Слобода - Борац 1:2 (0:2)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион “Илија Пантелић”, гледалаца 100, судија: Стојановић (Зрењанин). Стрелци: Ћулибрк у 89. за Слободу, а Ђурковић у 16. (из пенала) и Лукић у 33. минуту за Борац.

СЛОБОДА: Ћирић 6,5, Лисица 6, Марковић 6, Ћулибрк 7, Поповић 7, Ђорић 6, Цвијановић 5,5 (Радулашки 6), Јовандић 6,5, Благојевић 6,5 (Богојевић 6), Ћосић 7 (Ковачевић 7), Вокић 6.

БОРАЦ: Лапић 7, С. Лукић 7 (Андрић), Стевовић 6,5 (Ђурић), Луковић 6, М. Петковић 7, Азуц 7, А. Петковић 7, Туркуљ 7, У. Лукић 7, Ђурковић 7, Мађаров 6.

П. Трнић

Табела и резултати:

Слобода - Борац 1:2, Црвена звезда - Бегеј 2:1, Јединство (БК) - Раднички (К) 2:1, БАК - Пролетер 5:1, Русанда - Јединство (В) 0:2, Војводина - Будућност 1:2, Полет - ЖАК 8:2, Младост - Козара 2:0.