ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ: Грковић за радост на Ливадици

Младост (БЈ) – Раднички (НП) 1:0 (1:0)
с

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, гледалаца: 200, судија: Кукуда (Петроварадин), стрелац: Грковић у 30. минуту, жути картони: Кнежевић, Ковачевић, Папак, Б. Бајић (Младост), Шавија, Суботић, Бртка, Кнежевић (Раднички), црвени картон: Ковачевић (Младост) у 82. минуту, искључење: представник клуба Зелић (Раднички) у 85. минуту.

МЛАДОСТ: Ромић 7,5, Стојановић 7, Кнежевић 7, Борислав Бајић 7,5, Остојић 7,5, Борић 7 (од 90. Антонић - ), Куртиши 8, Растко Бајић 7 (од 54. Папак 7), Грковић 8, Зукић 7,5 (од 80. Ђукић - ), Ковачевић 7.

РАДНИЧКИ (НП): Јовишић 7,5, Суботић 6,5, Бртка 6,5, Јаворац 7, Симић 6,5, Шавија 7, Миловчевић 7, Грубјешић 6,5 (од 68. Качар - ), Кнежевић 6, Цоневски 6 (од 46. Чортановачки 6), Лазић – (од 4. Мандић 6, од 46. Микић 6,5) Јарачани су дошли до кисеоника, прекинули су низ од шест мечева без победе, после исцрпљујуће битке са старим познаником из српсколигашких дана. Приметна је била жеља домаћих да режирају први тријумф на домаћем терену, па су током уводних петнаест минута опасно притискали одбрану гостију. У том периоду игре, кошаркашки високи Лазар Јовишић (202 центиметра), одбранио је ударце Растка Бајића и Александра Грковића, док је покушај Зорана Зукића, на линији, осујетио штопер Стефан Јаворац.  Поигравали су се Пазовчани, у 30. минуту, пред казненим простором домаћина, где су изгубили лопту. Муњевито је реаговао запажени Адис Куртиши, убацио је у празан простор, а Александар Грковић је био бржи од Дејана Симића, елегантно погодивши доњи угао, на ветрометини остављеног Јовишића. Немања Папак је, у 60. минуту, гађао ближи угао, али Јовишић га је затворио и преусмерио лопту у корнер. Лавовски се борио ветеран Зоран Зукић, мало је недостајало да у 68. минуту нациља мрежу, Јовишић му се храбро бацио у ноге и спречио нову радост плаво-белих. Ннајбољу шансу код гопстију имао је Стефан Јаворац, десет минута пре краја, када је ударцем главом погодио стативу.

М. Менићанин

Подунавац - Ветерник 1:2 (0:2)

БЕЛЕГИШ: Стадион Подунавца, гледалаца 250, судија Радиновић (Беочин).Стрелци: Поповић у 92. за Подунавац, Тубић у 12. и Ђурић у 33. минуту за Ветерник.Жути картони: Бјелобрк, М. С. Живковић (Подунавац), Швоња, Ушћумлић, Тубић, Китић (Ветерник).

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 6, Цветковић 6, М. А. Живковић 6, Јанковић 6, Балтић 6, Бјелобрк 7 (Сарачевић 6), Вукобратовић 6 (Солдатовић 6), Милетић 6 (Поповић 7), Зоговић 6, М. С. Живковић 6, Кувекаловић 6, Бјелобрк 6.

ВЕТЕРНИК:  Ивић 7, Швоња 7, Огњановић 7, Ушћумлић 7, Тубић 8, Китић 7, Ђурић 8 (Миловановић 7),  Зекић 7 (Купрешки), Секулић 7 (Скоко 7), Чичић 7 (Срдановић), Турало 7 (Томић).

Још једно бледо издање домаћина.У првом полувремену гостујући нападачи су постигли два гола, а могли су још који.У наставку, 66.минуту, домаћини нису искористили најстрожу казниу.Ивић је одбранио траљав шут Балетића.У надокнади времена Поповић је успео само да умањи заслужени пораз своје екипе.

М. Градић

Хајдук (Д) - Доњи Срем 0:2 (0:1)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, глредалаца 300, судија Митровић (Рума).Стрелци: Зорић у 22. и Љубојевић у 52. минуту.

ХАЈДУК: Трклуља, Симић, Савиновић, Халиловић (Дерајић), Николић, Станић (Шућак), Ташић (Совиљ), Томић, Атић (Живковић), Требовац, Перовић (Савићевић).

ДОЊИ СРЕМ: Јелача, Јешић, Манце, Милош Перишић, Николић (Кокир), П. Перишић (Јуришић), Пејчиновић, Вукмановић, Секулић, Зорић (Штетић), Зејић (Љубојевић).

Иако су у почетку утакмице, Дивошани, имали неколико лепих шанси, које нажалост нису претворили у голове, гости из своје прве постигли  водећи гол. Зорић је из шута са око 25 метара, приморао голмана Тркуљу да капитулира. И у наставку Дивошани, су имали шансе. У 52. минуту Љубојевић из слободног ударца с 18 метара, погодио мрежу ркуље.

У самом финишу утакмице, Совиљ је из слободног ударца с 20 метара, погодио у пречку.

Р. М.

Слобода - Нови Сад 1:2 (1:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, гледалаца 250, судија Ћерановић (Нови Сад). Стрелци: Богдан у 24. за Слободу, а Балабановић у 47. (из пенала) и Ерак у 63. минуту за Нови Сад.

СЛОБОДА: Јагодић, Глишић, Вујасиновић (Урошевић), Лазаревић, Стојадиновић, Богдан (Мандић), Димић (Салкунић), Мићић (Степановић), Кубуровић, Јошић (Петровић).

НОВИ САД: Ранђеловић, Бранковић (Бабић), Сувајyић, Игњић, Ерак, Митровић (Ристић), Ковачевић (Кавчић), Балабановић (Пањак), Кантарyић, Зец (Трпчевић), Вукаљевић.

Играло се чврсто скоро за сваку лопту. Прави дерби уз доста шанси на обе стране. После соло продора Богдана, домаћини су повели.И потом су могли и удвостручити вођство. Ипак, у наставку гости су играли боље, таман за два постигнута гола.

С. Сарић

Дунав (СБ) - Слога (Т) 0:2 (0:1)

СТАРИ БАНОВЦИ: Игралиште Дунава, гледалаца 200, судија Вукмановић (Ириг). Стрелци: Грујић у 41. и Вујовић у 62. минуту.

ДУНАВ:  Поледица 6, Росић 6, Субашић 6, Сремчевић 7, Жиловић 7, Суботић 6 (Живановић 6), Радовић 6 (Родић 6), Живковић 6 (Бабић 6), Басрак 6 (Милисављевић 6), Милошевић 6, Николић 6 (Радановић).

СЛОГА: Војводић 7, Томић 8 (Марковић), Пастор 7, Зелић 7, Вујовић 8 (Ергарац), Паповић 7, Грујић 7  (Пролић), Дервиши 7 (Стојшић 8), Павићевић 7, Краговић 8, Кочиш 8 (Ђурђевић).

Још једна слаба партија играча Дунава. А, гости из Темерина били су много бољи ривал и могли су славити и убедљивије.Имали су на претек шанси.Уз то су лоптом погодили и у пречку.

Б. Р.

Будућност (СН) - Цемент 0:0

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, гледалаца 200, судија Скакавац (Рума).Жути картони: Пријић, Јошић (Будућност), Мијајловић, Крстић, Ђурикин на клупи, Грујић, Попадић (Цемент).

БУДУЋНОСТ: Чупић 8, А. Јанковић 7, Радосављевић 7, Јефтић 7, Ђукић 7, Милошевић 8 (Чоњагић 7),  Рого 7, Пријић 7, Владисављевић 7 (М. Јанковић 7), Добо 7 (Симовљевић 7), Јошић 7.

ЦЕМЕНТ:  Мијановић 8, Пековић 7, Унгар 7, Јевић 7 (Марјановић 7), Мандић 7, Јакшић 7 (Крстић 7), Станковић 7, Попадић 7, Вилотијевић 7 (Јовишић 7), Мијајловић 7, Грујић 7.

Утакмица је била врда, ривали су играли на сваку лопту.Било је доста правих шанси на обе стране, али су се голмани Чупић и Мијановић бранили одлично.

М. Симић

Раднички (Ш) - Индекс 2:1 (2:1)

ШИД: Стадион Радничког гледалаца 200, судија Субашић (Ветерник).Стрелци: Смиљанић у 12. и Крајновић у 37. за Раднички, Звекан у 19. минуту за Индекс.Жути картони: Дрча, Грумић, Смиљанић (Раднички), Звекан, Нађ, Поштић, Боровница (Индекс).Црвени картони: Стојшић (Раднички), Кладић (Индекс).

РАДНИЧКИ: Тојагић 7,5, Утвић 7, Дрча 7, Стојшић 7, Шуша 6,5, Смиљанић 7,5, Крајновић 8, Сарић 8, Грумић 7,5, Добројевић 7,5 (Старовлас 6,5), Субић 7,5.

ИНДЕКС:  Бузаџија 6, А. Ћук 6, Јокић 6, Панић 5,5 (Боровница 6), Ивин 5,5 (Вуковић 6), Ј. Ћук 6,5, Звекан 6 (Гаћеша 6), Бањац 5,5 (Самарyић 6,5), Нађ 6, Клаић 5,5, Поштић 6.

Домаћин је славио заслужено.Домаћи стрелци су промашили неколико добрих шанси у наставку утакмице, али је зато одбрана одиграла одлично и није дозволила никакво изненађење.Смиљанић је довео домаћине у вођство после одбијене лопте од голмана гостију.Био је то прецизан шут са десетак метара.Поравнао је резултат Звекан из шута с 16 метара, а победоносни гол за Шиђане постигао је Крајновић.И то после дуплог паса са Смиљанићем, потом је лако матирао, Бузаyију готово из петерца.

Д. Крмар

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Цемент 0:0, БАЧКИ ЈАРАК: Младост -Раднички (НП) 1:0, РУМЕНКА: Јединство - Слога (Е) 1:0, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Нови Сад 1:2, ДИВОШ: Хајдук - Доњи Срем 0:2, ШИД: Раднички -Индекс 2:1, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Ветерник 1:2, СТАРИ БАНОВЦИ: Дунав -Слога (Т) 0:2.

1. Доњи Срем    10     7      2      1      19:8  23

2. Хајдук (Д)     10     6      3      1      24:8  21

3. Нови Сад       10     6      3      1      18:9  21

4. Слога (Т)       10     6      2      2      17:11        20

5. Слога (Е)       10     5      1      4      15:8  16

6. Слобода        10     5      1      4      15:11        16

7. Раднич. (Ш)   10     5      0      5      18:13        15

8. Подунавац     10     4      3      3      9:9   15