ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР: Гајдобрани преокретом до победе

Херцеговац - Раднички (Р) 2:1 (1:1)
с

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговина, гледалаца: 300, судија: С. Јурић (Сента), стрелци: Радовић у 45. и Андесилић у 50. за Херцеговац, а Филиповић у 23. минуту за Раднички, жути картони: С. Хрњез, Бајић, Поповић (Херцеговац), а Милош Кесић, Лазаревић, Милојевић, Прелић, Кардинал (Раднички).

ХЕРЦЕГОВАЦ: М. Дражић, В. Хрњез, Бајат, Андесилић, Адамовић, С. Рачић, Срданов (Бајић), Зељић (Поповић), С. Хрњез, Сакаћ (Јањић), Радовић.

РАДНИЧКИ: А. Ђокић, Милуновић (Кардинал), Алексић, Божичић, Милош Кесић, Стојановић (Прелић), В. Ђокић, Лазаревић, Филиповић (Гуглета), Милојевић, Дакић.

После велике борбе фудбалери гајдобранског Херцеговца забележили су минималну победу над чврстим и добрим Ратковчанима .Успели су пулени тренера Синише Станивука да направе резултатски преокрет, а ово им је трећа победа у низу.

Ђ. Ст.

Обилић - Младост (А) 5:2  (4:0)

ЗМАЈЕВО: Игралиште у рекреативном центру, судија: Вукановић (Суботица), гледалаца око 80. Стрелци: Ми. Марковић у 8. 32. 40. 57. и  Мл. Марковић у 22. за Обилић, а Ђери у 62. Јововић у 67. минуту (из пенала) за Младост). Жути картони: М. Кобиларов (Обилић)

ОБИЛИЋ: Калинић,Кнежевић, Родић, М. Кобиларов, Н. Кобиларов (Ивошев), Узелац, Мл. Марковић, Пилиповић (Ђорђић), Копривица (Мирковић), Пековић, Ми. Марковић (Лиценбергер).

МЛАДОСТ: Стојаковић, Јововић, Солаћ (Јаковљевић), Драча, Дери, Мајсторовић, Јано, Ђукић, Јововић, Праштало, Ђумић

Дерби зачеља заслужено припао Змајевчанима, који су имали више иницијативе, нарочито у првом полувремену у којем су са четири гола осигурали важну победу. У другом делу утакмице Обилић је повећао разлику, стекао се утисак да ће  Змајевчани до врха напунити мрежу гостију, али после петог гола су стали и Апатинци су успели да постигну два гола.

Л. Киш

Сента - Младост (БП) 2:1 (2:0)

СЕНТА: Градски стадион, гледалаца 200. судија: Шипиш (Србобран), стрелци: Дражић у 14. (из пенала), Савић у 24. за Сенту, а Грковић у 62. (из пенала) минуту за Младост.

СЕНТА: Томашев 7, Вулетић 7, Батаји 7, Мијић 7, Дражић 8, Мандић 7, Фодор 7 (Матић 6,5), Касаш 7, Савић 8, Ковач 7, Бајић 7 (Тодоровић 6,5).

МЛАДОСТ: Младеновић 7, Ожват 7, Шпрох 7, Рајковић 6,5, Меселyија 6,5 (Сердар 6,5), Стојисављевић 7, Лаћарак 6,5 (Боровић 6,5), Грковић 8, Кања 7,5, Јакуш 7, Фабрик 6,5 (Анђелковић 6,5).

Фудбалери Сенте су одиграли добру утакмицу и дошли до победе. Обе екипе су играли агрсивно и већ у 14. минуту Дражић је постигао погодак из пенала. Савић је у 24. минуту повећао резултат. У другом делу обе екипе су кренули агреиснво где су гости смањили резултат у 62. минуту из пенала преко Грковића. Сента је задржала резултат из првог полувремена.

С. Ст.

Слога - Бајша 2:0 (0:0)

ЧОНОПЉА: Стадион Слоге, гледалаца 200, судија. Кузмановић (Кула), стрелци: Вукас у 48. и 77. минуту.

СЛОГА: Буловић 7, Јапунyић 7, Кемељи 7, Милошевић 7, Шевић 8, Рајчанин 7, Вукас 8, Павић 8, Митроивћ 7, Пурић 7 (Кнежевић 7), Коњовић 7.

БАЈША: Дамјановић 7, Нађ 7, Тресиглавић 7, Месарош 7, Варга 6,5, Рахић 6,5, Симић 7, Дуганyија 6,5 (Симовић 6,5), Кривокапић 7, Авдаловић 7, Вујошевић 6,5.

Добра и изједначена утакмица у првом полувремену где су домаћи имали нијансу више од игре. У 48.минуту Павић је шутирао на гол Дамјановића који лопту до Вукаса и послао лопту у мрежу, а у 77. минуту Вукас је постигао и свој други погодак и донео свом тиму победу и три важна бода.

Гости су у надокнади времена запретили, али то је било све.

С. Ст.

Раднички (Б) - Препород 1:0 (1:0)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 350, судија: Васиљевић (Оyаци), стрелац: Милић у 40. минуту.

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 7, Маравић 8, Д. Штосенбергер 7 (Колак 7), Војнић 7 (Лазић 7), Стојановић 8 (Ф. Штосенбергер 7), Л. Лебовић 7, Љубојчић 7, Милић 8 (Рајић 7), Глоговац 7 (Бабић 7), Вукелић 8,5, Маринковић 8.

ПРЕПОРОД: Н. Бурсаћ 7, Дослов 6,5 (Седлић 6), Гњатовић 7, Чакић 6,5, Шашић 7, Тумбас 6,5 (Копоња 6), Милетић 6,5 (Средник 6), Чабрило 7, Облаковић 7,5, Н. Бурсаћ 7, Ковач 7.

Домаћин је нападао, а прву прилику створили су гости. У 35. минуту Гњатовић је запретио из слободног ударца. У 40. минуту, млади Вељко Стојановић направио је дар-мар у шеснаестерцугостију и идеално послужио слободног Ненада Милића који шпицом копачке  послао у мрежу.

У другом полувремену обе екипе су играли агресивније, борили су се, а у самом финишу Милић је два пута побегао одбрани гостију, али је био непрецизан.

С. Ст.

Слога - Бајша 2:0, Братство - Војводина 5:0, Врбас - Бачка (С) 5:1, Сента - Младост (БП) 2:1, Обилић - Младост (А) 5:2, Младост (Т) - Крила Крајине 2:0, Херцеговац - Раднички (Р) 2:1, Раднички (Б) - Препород 1:0.
1. Братство       12     12     0      0      37:4  36

2. Младост (Т)   12     8      1      3      32:16        25

3. Слога    12     8      1      3      26:16        25

4. Врбас    12     7      1      4      32:14        22

5. Бајша    12     6      2      4      31:15        20

6. Младост (БП) 12     6      2      4      24:23        20

7. Херцеговац   12     6      2      4      19:18        20

8. Препород      12     5      2      5      15:18        17