ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР: Петицом до трећег места

Почетак је био узбудљив, већ у петом минуту Милетић је погодио пречку са 20 метара.
Приватна архива/Бајмочани прослављају победу у мечу са Херцеговцем

Раднички (Б) - Херцеговац 5:1 (1:0)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 500, судија: Ђурчић (Тител), стрелци: Л. Лебовић у 30. Орчић у 65. 68. (из пенала) у 75. Колак у 85. за Раднички, Тешановић у 60.минуту за Херцеговац.

РАДНИЧКИ: С. Лебовић 7, Кујунџић 7, Лукић 7 (Колак 7,5), Лебовић 8 (Ф. Тосенбергер), Бабић 7,5 (Милић), Љубојчић 7, Милетић 7 (Д. Тосенбергер), Шимић 7,5, Вукелић 7,5, Стојановић 8, Петровић 7 (Орчић 8,5).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Дражић 6,5, Тадић 6, Зорић 6, Ђорђевић 6, Бајат 6,5, Петровић 6, Адамовић 6,5, Суџум 6,5, Сакач 6, Радуковић 6, Тешановић7.

Мало касније Вукелић је шутирао поред стативе, а у 30. минуту Бамочани су уповели, Лука Лебовић прошао је по левој страни побегао одбрани и са 16 метара искоса послао лопту у мрежу.

У 60. минуту Суџуков је вратио лопту, а Тешановић је са неколико  метара изједначио. Срђан Орчић је све решио, постигао је водећи погодак, а онда  и са пенала био прецизан.

С. Ст.

Солунац  - Младост (БП) 1:0 (0:0)

КАРАЂОРЂЕВО: Стадион Солунца, гледалаца 200, судија: Олујић (Кула), стрелац: Богићевић у 93. минуту.

СОЛУНАЦ: У. Слепчевић 7, Маријановић 7, Кулунџија 7,5, Самарџија 7, Кустурић 7, Кангрга 7,5, Богићевић 8, Милкић 7, Д. Слепчевић 7 (Килибарда 7), Косовац 7,5, Боћовић7 (Ужар), Будимчевић 7.

МЛАДОСТ (БП): Дудаш7,5, Штефек 7, Шпрох 7, Ми. Ковачевић 7, Глувић 7, М. Ковачевић 7 (Илић), Ренић 7,5, Кања 7,5 (Бајић), Вјештица 7 (Бохут 7), Фабри 7, Јововић 7.

До последњег минута водила се жестока борба, домаћин је постигао гол у трећем минуту надокнаде, а прецизан је био Богићевић.

С. Ст.

Врбас - Бачка 4:0 (3:0)

ВРВАС: Стадион крај Шлајза, гледалаца 150, судија: Шипош (Суботица). Стрелци: Дракуловић у 30. Клисарић у 38 . Васић у 39. и Краиновић у 68. минуту. Жути картони: Живкуцин, Бајић, Миличковић (Врбас), а Сабо, Гњатовић (Бачка).

ВРБАС: Дамјановић 7, Шћепановић 7, Вујошевић 7, Дракуловић 8( Пауновић), Васић 8 (Миличковић 7),  Живкуцин 7, Бајић 8, Тепавчевић 7( Шошкић), Мићуновић 8, Краиновић 8, Клисарић 8 (Хрњачки 7).

БАЧКА: Сабо 6, Гњатовић 6, Врана 6 (Темуновић 6), Арежина 6, Матијашевић 6 (Маленчић), Мезеи 6 , Киш 6, Глишовић 6, Башић Палковић 6, (Ненадовић 6), Кујунџић 6 (Ћакић), Бурсаћ 6 (Шијачић 6 ).

Врбашани су декласирали госте из Суботице и према приказаној игри и пропуштеним приликама, победа домаћина могла је бити још и уверљивија. Головима Дракуловића, Клисарића, Васића и Краиновића, пулени Драгана Тепавчевића потврдили су да ће спремно дочекати бараж сусрете за улазак у виши ранг.

М. Јовичић

Препород - Младост (А)1:6 (1:2)

НОВИ ЖЕДНИК: Стадион Препорода, гледалаца 200, судија: Тривуновић (Сомбор), стрелци: Копоња у 19. за Препород, Ђукић у 13. и 69. Мајсторовић у 29. Ј. Бачић у 66. и 83. и А. Јововић у 84. минуту за Младост.

ПРЕПОРОД: Вуковић 6, Курушић 6, Таши 6, Папди 5,5, Новаковић 5,5, Презуловић 5,5, У. Ковач 6 (Морак), Капетановић 5,5, Ђурановић 6, М. Ковач 6,5, Копоња 7.

МЛАДОСТ (А): Јелићић 7, Десница 7, О. Бачић 6,5, Арсовић 6,5 (Штрбац 7), Вејиновић 7, Мајсторовић 7, Ђукић 8, А. Јововић 7, Родић 7 (Ђери), Узелац 7 (Ј. Бачић 7).

Апатинци су боље отворили утакмицу  и преко Ђукића повели,  успели су домаћи да изједначе, али онда су гости преузели све у своје руке и убедљиво победили.

С. Ст.

Слога - Војводина (БГ) 2:0 (0:0)

ЧОНОПЉА: Игралиште Слоге, гледалаца 300, судија: Жутић (Ловченац), стрелаци: Антунић у 62. и Милошевић у 75. минуту.

СЛОГА: Зорић 7, Ердељи 7, Андришић 7 (Нинковић 7), Радосављевић 7, Милошевић 8, Антунић 8 (Ерор), Вукас 8, Митровић 7, Курић 7 (Лакић), Продановић 7 (Коњевић), Рајчањи 7 (Рашковић).

ВОЈВОДИНА: Шовљански 7, Киш 6,5, Илић 7, Радосављевић 7, Бркић 6,5, Ердељан 7 (Бито 6,5), Божић 7, Јанковић 7, Копре 6,5 (Новаковић 6,5), Ђекић 6,5, Дабижљевић 7.

Чонопљани су победом прославили улазак у Српску лигу, група Војводина.  У првом делу није било голова, а у наставку Антуновић је  погодио мрежу, а након тога у 75. минуту Милошевић је поставио коначан резултат.

С. Ст.

Ђурђин - Бајша 3:5 (0:3)

ЂУРЂИН: Игралиште Ђурђина, гледалаца 200, судија: Малић (Бачка Паланка), стрелци: Балаћ у 65. Видаковић у 63. Стантић у 85. за Ђурђин, Шевић у 18. Маринковић у 20. и 32. Д. Рахић у 69. и Батор у 74. за Бајшу.

ЂУРЂИН: С. Сарић 6, Хрвацки 6, Костић 6,5 (Пејић 6,5), Шомођи 6,5, Вуковић 6, Балаћ 7 (Мајлац 6,5), Скендеровић 7 (Михајловић 6), Стантић 8, Видаковић 7,5 (Месарош 6), Кујунџић 7 (Дели 6), А. Сарић 7.

БАЈША: Шмит 7, Шевић 7 (Стевановић), Варга 7, Нађ 7, Кривокапић 7, Батори 8, Павичевић 7, Вучковић 7, Д. Рахић 7, Маринквоић 8, Савин 7 (Де. Рахић 7).

Фудбалери Ђурђина који су се опростили од лиге ни у последњем мечу пред својом публиком нису успели да забележе победу, изгубили су од солидне екипе из Бајше.

С. Ст.

Табела и резулати:

Раднички (Б) - Херцеговац 5:1, Хајдук - Обилић 3:1, Младост (Т) - Раванград 5:2, Препород - Младост (А) 1:6, Солунац - Младост (БП) 1:0, Слога - Војводина (БГ) 2:0, Ђурђин - Бајша 3:5, Врбас - Бачка 4:0.