АБА лига: Четврти пораз Партизана у низу, Игокеа славила у Београду

БЕОГРАД: Кошаркаши Партизана изгубили су вечерас од Игокее 83:75 у 18. колу АБА лиге у хали спортова "Ранко Жеравица".
aba liga

Црно-бели су уписали 10. пораз у сезони, четврти у низу, док је Игокеа забележила 14. тријумф и држи прву позцију на табвели регионалног такмичења.

У победничком тиму најбољу ролу имали су Ентони Клемонс и Џеки Кармајкл са по 16 поена, три мање је додао Един Атић, док су код Партизана најбоље роле имали Ерик Мика са 15 кошева и Маркус Пејџ са 14.

Игокеа је током целог првог дела била бољи ривал, имала и двоцифрену предност, а у други део меча ушла је са плус седам.

Наставак је донео боље издање Партизана, припала му је трећа деоница 26:21, у једном тренутку је и повео, али је у последњих 10 минута ушао са заостатком од једног поена.

Екипа Драгана Бајића четврту четрвтину отворила је серијом од 7:0 и није дозволила поене домаћину скоро пуна четири минута.

Томас је држао Партизан у игри, Јошило и Кармајкл одржавали су предност гостију, Игокеа у последих 48 секунди имала резултат на својој страни 81:75, а тачку на сусрет и победу гостију ставио је Јошило.