КОШАРКАШКА ЛИГА СРБИЈЕ Нова победа Воше

Металац - Војводина 65:81 (18:26, 16:23, 14:22, 17:10)
1

Врло добром игром кошаркаши Војводине славили су у Ваљеву не остављајући домаћој екипи ни најмању наду да могу до бодова. Већ од старта Новосађани су показали да имају већи квалитет од екипе Металца.

У нападу је лопта брзо кружила и црвено-бели су погађали већину отворених шутева.

На старту друге четвртине Војводина је стигла до двоцифрене предности, а домаћи нису налазили решења за покретљиву одбрану изабраника Мирослава Николића. Пред крај друге деонице Војводина је имала максималних 21 поен предности (26:47), а на полувремену резултат је био 34:49.

У сличном ритму играло се и у наставку утакмице. Захваљујући доброј одбрани Војводине домаћи се мучио у нападу. Епилог такве игре било је повећање предности црвено-белих, која је у једном моменту износила и 24 поена. Већ тада је било јасно да ће бодови отићи пут Новог Сада.

Уљуљкани високом предношћу Новосађани су се опустили у последњој четвртини. На прве поене гостујући тим чекао је четири ипо минута, али одбрана је радила посао и није било говора да може доћи до преокрета. Новосађани су рутински меч привели крају.

Д. Кнежић

ВАЉЕВО: Хала спортова „15. септембар“, гледалаца 30, судије: Арсенијевић, Милорадовић, Влаховић.

МЕТАЛАЦ: Пајић 17, Јанковић 3, У. Јовановић 6, Драгановић, С. Јовановић 15, Ђуковић 2, Радомировић 8 (8ск), Бановић, Мехић 9, Теофиловић, Синовец 5,

ВОЈВОДИНА: Николић 2 (6ск, 5ас), Беслаћ 9, Марић 1, Недељков, Гаћеша 15, Бјелица 10 (5ас), Миротић, Јововић 12, Савић 13, Ракичевић 4, Зарић 7, Љубичић 8.