Нови пораз Звезде у Евролиги, Басконија славила у Арени

БЕОГРАД: Кошаркаши Црвене звезде изгубили су вечерас од Басконије са 85:81 (22:17, 25:21, 17:19, 21:24) у Београдској арени, у 9. колу Евролиге.
jankovic, zvezda, kk crvena zvezda

Иако су били у заостатку током већег дела меча, кошаркаши Звезде успели су да одлично одиграју у последњој деоници, стигну и на кратко престигну ривала, али не и да направе потпуни преокрет.

У почетку је виђен јак темпо с обе стране и резултатска клацкалица. Звезда је преко Бјелице успела да поведе са 9:7, али онда су гости, након периода са доста грешака с обе стране, били сконцентрисанији и преокренули на 10:15, захваљујући кошевима Тиме и Шенгелије. Без потребе су брзали црвено – бели, па је тренер Алимпијевић затражио тајм – аут. Но, само на кратко је заустављен налет гостију, који након тројке Уертаса иамли шест поена вишка (14:20). У другој четвртини Звезда је у два наврата успела да се спусти на два поена заостатка, али нису имали решење за расположеног Шенгелију. Такође, црвено – бели су имали неколико лоших решења у нападу, оа су гости на одмор отишли са девет поена предности (38:47).   У другом полувремену Звезда је заиграла боље, пре свега много чвршће у одбрани, али у нападу нису црвено – бели били довољно прецизни. Из тог разлога нису српски кошаркаши успели да ухвате прикључак, па је Малманис тројком вратио Басконији разлику са полувремена (50:59). Имли су нешто касније гости и 10 поена вишка, а пред последњу четвртину наш тим је имао седам поена заостатка (57:64).

Захваљујући одличној дефанзиви  за коју гости нису имали одговор, након поена Лесора и Фелдина (у обе ситуације фаул – кош) Звезда је стигла до изједначења (73:73), потом и вођства (75:73). Била је то серија од 10:0 црвено – белих. Басконија у тим коментима није успевала да изгради отворене шутеве, али је лошу серију тројком прекинуо Војтман. Било је јасно да се улази у неизвесну завршницу и да једна лопта може да одличити победника. Тако је и било, али нажалост, Фелдин је промашио шут за изједначење, гости су то казнили и дошли до победе.

У наредном колу Евролиге Црвена звезда гостује Реалу у Мадриду 1. децембра.

Д. Кнежић

Црвена звездаБасконија 81:85 (17:22, 21:25, 19:17, 24:21)

БЕОГРАД: Београдска арена, гледалаца: 5.500. Судије: Петернико (Италија), Коромилас (Грчка), Силва (Португал).

Ц. ЗВЕЗДА МТС: Радичевић, Дангубић, Давидовац 7, Лазић 2, Добрић 17, Фелдин 10 (6 ас), Апић, Јанковић 8, Рочести 4, Лесор 19, Јовановић 5, Бјелица 9 (6 ск).

БАСКОНИЈА: Вилдоза, Гонзалес, Тима 15, Војтман 17 (8 ск, 5 ас), Малманис 3, Уертас 3, Бобоа 10, Yенинг 13, Грејнyер 6, Поарје 2, Мартинез, Шенгелија 16.