Партизан победом над ФМП-ом заказао финале са Звездом у Купу Радивоја Кораћа

Победници прошлогодишњег Купа, кошаркаши Партизана браниће трофеј против Црвене звезде, пошто су у полуфиналу елиминисали ФМП.
kosarka

Утакмица је почела тврдо и уједначено. Обе екипе су кренуле офанзивно, па је углавном био изједначен резултат. Црно-бели су поправили одбрану, па ФМП није лако долазио до поена. Тројком Стефана Бирчевића у седмом минуту Партизан се одлепио и дошао до плус осам поена предности (18:10). Екипа из Железника је успела да испрати ритам црно-белих, а у последњим секундама прве четвртине Стефан Пот је погодио с пола терена за минус два (22:24).

Потпуни егал виђен је у наставку. ФМП је знатно поправио игру, а тројком Окбена Улубаја преузео је вођство (34:31). Бирчевић је погодио нову тројку за “Парни ваљак” и поново изједначио утакмицу (36:36). Мучили су се црно-бели у другој деоници, а до краја је тим из Железника дошао до највеће предности на утакмици - плус пет (45:40).

На почетку другог полувремена Партизан је направио серију 6:0 и преокренуо (46:45). Предност је расла, а ФМП је до првих поена дошао тек након шест минута игре (48:51). Успевали су “пантери” колико толико да држе корак, али црно-бели нису испуштали предност и у последњу четвртину су ушли са плус шест (63:57). ФМП је морао да настави без главног тренера, пошто је Владимир Јовановић добио другу техничку грешку. Црно-бели су сјајно одиграли у завршници, а на минут до краја Рашон Томас је погодио тројку и ставио тачку на утакмицу (83:72).

Партизан ће бранити трофеј против Црвене звезде у недељу од 21 сат.