ПОРАЗ КОШАРКАША ВОЈВОДИНЕ Шут заказао, Металац славио

Кошаркаши Војводине изгубли су од екипе Металца 72:78 (23:19, 18:16, 17:19, 14:24).
1

Просула је Војводина у последњој деоници до тада муком стечено и изгубила меч у 1. колу Кошаркашке лиге Србије.

Имали су црвено – бели 12 поена вишка у трећој четвртини, али врло слабим шутем за три поена (3 од 28) сами су себи потписали пораз. Ваљевци су били упорни и храбри, погодили су неколико готово немогућих шутева и отишли кући певајући.

Новосађани нису успели да надокнаде изостанак повређених, клучних играча (Лјубичића, Гаћеше и Ракићевића), као и Марића који је позитиван на коронавирус.

Рано је једини прави центар на овом мечу у Војводини – Вучетић, зарадио три пенала, па су гости преко високог Вељковића завршавали своје нападе. У другом полувремену, када је Војводина била на максималном вођству (54:42) распуцала се и спољна линија Металца, поготово у кључним тренуцима, стигли су и престигли домаће у последњој деоници.

Напросто, Душан Беслаћ није магао сам да изнесе утакмицу, јер ни њега није служила далекометна паљба (1 од 8 за три).

У наредном колу, Војводина гостује новајлији у лиги, београдском Слодесу. Очекује се опоравак неких играча који јуче нису играли, а право наступа стећи ће и новајлија, Американац Николас.