Звезда боља од Будућности, сјајни Митровић

БЕОГРАД: Кошаркаши Црвене звезде победили су Будућност 71:63 у хали "Александар Николић" у другом колу АБА лиге.
c

У репризи прошлогодишњег финала, изабраници Дејана Радоњића меч су преломили почетком последње деонице, када су направили серију 11:0.

Најефикаснији у победничком тиму био је Лука Митровић са 19 поена и седам скокова, Огњен Кузмић убацио је 13 кошева уз шест ухваћених лопти, а исти кошгетерски учинак имао је и Никола Калинић са 13 поена.

У екипи Будућности најбољу ролу имао је Денис Сили са 19 поена, Владимир Мицов је убацио 11, а Вили Рид је додао 15.

Домаћи тим боље је отворио сусрет, а добру игру у дефанзиви знао је да материјализује у нападу, па је у једном тренутку имао двоцифрену предност.

У финишу полувремена Подгоричани су успели да се приближе на минус осам (37:29).

Звездину предност са полувремена Будућност је неутралисала серијом 11:0 на почетку треће деонице, а скоро петоминутну "сушу" домаћег тима прекинуо је Лука Митровић, који је везао четири поена и вратио предност (41:40).

Тим Александра Џикића био је у корак са ривалом, па је узвратио истом мером са серијом 6:0.

Митровић је поново враћао свој тим у егал игру, али је на крају Будућност у последњих 10 минута ушла са предношћу од два поена.

Како је Будућност отворила трећу четвртину, тако је и Звезда почела последњу.

Митровић, Калинић и Волтерс убацили су 11поена за плус девет црвено-белих, а након тога изабраници Дејана Радоњића били су незаустављиви.

Поново су дошли на двоцифрену предност, успели су да издрже до краја меча и да упишу другу победу у АБА лиги.

Црвена зведа у трећој рунди иде на гостовање Игокеи, док Будућност дочекује Сплит.