Четврта узастопна победа наших одбојкашица на ЕП

Одбојкашице Србије нанизале су и четврту победу на Европском првенству.Против Грчке су одиграле први пут на шампионату како се од њих очекивало - чврсто и течно од почетка до краја. Биле су боље наше девојке у свим сегментима игре од ривалки, биле су видно  мотивисане и поред чињенице да су играле “унапред” добијеној утакмици.
Stefana i Brnakica u bloku

Селектор Зоран Терзић почео је утакмицу са неочекиваном поставом, први први  је Мања  Огњеновићев остала на клупи а међу стартерима је била Слађана Мирковић.  Србија је одмах стекла осетну предност сервисима Михајловићеве, која је почела сусрета на свом највишем нивоу. Наша репрезентција држала  вођство до 13:10 у лаганом ритму, да би  Грчка   тада кренула да стигне до изједначења. Наш тим је начинио чак седам сервис грешака што је ривала држало у резултатском прикључку, али два везана аса Алексићеве су донеле предности од четири поена (22:18) и нешто касније до вођства од 1:0.

Почетком другог сета профункционисао је наш блок и донео три поена предности до резултата  13:10. Уследили су добри сервиси Стефане Вељковић и дошла је  недостижна предност за Гркиње од 16:10. До краја ове деонице наша екипа је играла таман толико колико је требало да се сет мирно приведе крају.

И поред неколико измена у трећем сету наша екипа је диктирала темпо, имала сталну предност од два до четири поена, а Грчка је само у неколико наврата успевала да резултатски припрети. Тијана Бошковић се тада разгоропдалиа (10 поена освојила  у трећем сету) и све је дошло на своје место, до максималне победе Србије.

Наша репрезентација је очекивано и без најмањег напора савладала сва четири досадашња ривала, данас јој следи прави испит, дерби са Туркињама.Генералка у дуелу са Грчком је била баш добра, видећемо данас како ће бити у дербију групе са домаћином, који почиње у  18.30 часова.