ЕП за одбојкаше: Шпанија-Србија 1:3 (25:21, 19:25, 19:25, 20:25)

У трећем колу Европског првенства за одбојкаше у Групи Б Србија је савладала Шпанију. Србија име три победе из три меча а Шпанија три пораза из исто толико мечева.
Aleksandar Atanasijević u napadu  Foto: FIVB

У првом сету Шпанци су од 5:4 стално водили 4-5 поена предности коју су успели да задрже све до 22:18. Србија је смањила на три разлике 22:19, а потом блоком и до 22:20. Затим су Шпанци освојили поен за 23:20 да би се одбранили и узели поен 24:20. Атанасијевић је био изблокиран. Околић је смањио из блока 24:21. 25:21 било је на крају сета одлично су сервирали Шпанци цео сет и заслужено га освојили.

Вратили су се одбојкаши Србије у меч у другом сету. Одиграли су много брже у нападу после одличне одбране. И Шпанци су почели да греше па је Србија после 10:10 повећавала своје вођство. Било је 11:14 и чак 13:20. Пришли су Шпанци на 19:22 али није било реално да се врате. Блок Србије и напад су били неумољиви 19:25.

Поново су Шпанци показали колико су неугодна екипа за Србију. Играло се пон за поен веома дуго, све до 13:16, када је Србија успела да се мало одлепи резултатски. Потом је било 17:21, радио је сервис Срба и акције Шпанаца биле су прочитане. На крају је било 19:25.

Четврти сет Шпанци су одлично почели, пустили су руку у нападу и повели са 10:7. Србија тек до 14:14 успела да изједначи и преокрене сет у своју корист. Било је 15:17, па потом серија Србије до 15:20. Шпанија се мало вратила 18:20, да би после тајм-аута Србија дошла до 18:23 поенима Петрића из напада а затим и из сервиса. На крају је било 20:25 и победа Србије 1:3.