Победа Новог Сада у Првој лиги одбојкаша

Морали су одбојкаши Новог Сада Манекса да се враћају из минуса од једног сета и да преокретом над Младеновцем стигну до 12. победе у Првој лиги Србије.
Р. Балаж/Игор Лагунџин (3), примач плаво-белих

Плаво-бели су у Спенсу, у 15. колу, препустили прву деоницу гостима, да би потом без већих проблема узели следећа три сета. Екипа тренера Неџада Османкача оправдала је на тај начин улогу фаворита и задржала корак за водећим тимовима на табели.

Лидер, Јединство из Старе Пазове има две победе више, док је другопласирани “Карађорђе” из Тополе кикснуо у овој рунди, јер је доживео неочекивани пораз од Смедерева (2:3) и сада бежи Новосађанима само један корак. Новосађане тек чекају дуели против највећих ривала у другом делу сезоне, а у следећем колу гостују Новом Пазару.

Нови Сад МанексМладеновац 3:1 (19:25, 25:18, 25:19, 25:18)

НОВИ САД: Велика дворана Спенса, гледалаца: 50, судије: Виторовић (Београд), Ракићевић (Београд).

НОВИ САД МАНЕКС: Малешевић, Лагунџин, Ћук, Козић, Војводић, Благојевић, Ћулибрк, Бојовић, Пришић, Шаровић, Милутиновић, Савовски, Николајевић, Шкундрић.

МЛАДЕНОВАЦ: Лукић, Божић, Грујић, Ковић, Радуловић, Брајовић, Лазаревић, Василић, Глишић, Булић, Бубуљ, Дедовић, Глишић.