Српске одбојкашице савладале Јапанке на Олимпијским играма

Одбојкашице Србије савладале су Јапанке у другом колу Олимпијских игара са 3:0 (25:23, 25:16 i 26:24) у сетовима.
Одбојкашки савез Србије

Важну победу су оствариле изабранице Зорана Терзића, у мечу у коме су биле бољи ривал од домаћина турнира, али је поново било потребно много енергије уложити да би се добио меч. Борбене Јапанке се нису предавале чак ни када је било евидентно да ће изгубити, што је приморало одбојкашице Србије да уложе још више снаге да би добиле меч.

Јапан је повео на старту са 4:1, а Србија изједначила на 5:5. Играло се равноправно до 7:7, када је Србија серијом 3:0 стигла до предности од 10:7. У наставку је било 15:11 за Србију, али су борбене Јапанке после 16:12, успеле да изједначе на 16:16. Повела је Србија затим са 19:17, а Јапан одмах изједначио и потом повео са 21:20. Играло се поен за поен до 23:22 за Јапан, када је Србија са два узастопна поена стигла до прве сет лопте – 24:23. Реализовала је Тијана Бошковић прву прилику за 1:0 у сетовима, односно коначних 25:23.

Обе селекције су наставиле са борбеном и пожртвованом игром, што је донело изједначен резултат на почетку другог сета. Србија је повела са 6:4, па 10:6 и 12:7. У наставку је било 17:10, 18:14 и 23:15, а на крају 25:16 за предност Србије од 2:0 у сетовима.

После 3:0 за Србију на почетку трећег сета, Јапан је изједначио на 4:4, а потом повео са 6:5. Србија је после 7:6 за Јапан преокренула на 13:7 након серије 7:0. Није се Јапан предавао и смањио је предност Србије на 15:13, па 16:15, али је Србија у завршници повела са 20:16 и 22:17. Јапанке су серијом 5:0 изједначиле на 22:22, а затим после 23:22 за Србију стигле до своје прве сет лопте – 24:23. Изједначила је Благојевићева, а Бошковићева преокренула на 25:24 за Србију, да би Мина Поповић блоком искористила прву меч лопту Србије за коначних 26:24 и тријумф од 3:0.

Србија ће у 3. колу А групе, у четвртак, 29. јула, играти против Кеније од 7.20 часова по нашем времену.

Све утакмице Србије директно преноси РТС, а мечеве из Токија директно преноси и Еуроспорт.