Пораз рукометаша Србије од Словеније у Марибору

Рукометна репрезентација Србије поражена је вечерас у Марибору од Словеније са 30:24 (16:10), у другој контролној утакмици ове недеље.

Рукометна репрезентација Србије поражена је од селекције Словеније 24:30 (10:16) у Марибору у другој контролној утакмици ове недеље.  Утакмице са Аустријом (30:32) и Словенијом биле су последње провере пред завршне припреме за ЕП 2020 које почиње деветог јануара.

Вођство Словенаца 5:2 после серије голова Хенигмана и Доленеца, натерало је српску клупу на тајм-аут већ у седмом минуту.  Договор је уродио плодом, а "Орлови" су већ пет минута касније головима Стефана Вујића, Немање Зеленовића и Вање Илића дошли до 6:6. После ефектног гола Дарка Стевановића за 7:7, Словенци користе пар техничких грешака српског тима и углавном кажњавају све преко ефикасног крила Мариа Шоштарића (12:8). Три минута пре краја полувремена, Габер доноси Словенији по први пут +5 (14:9), а на полувреме се одлази са 16:10.

Заиграли су "Орлови" мотивисано у наставку са Алексом Колаковићем у улози организатора игре. Голови средњег бека Сен Рафаела приближили су Србију на 17:13, али Словенци нису дозволили резултатску неизвесност. Повео је словеначки напад искусни Деан Бомбач, чија су решења одржавала предност домаћег тима (23:17, 44.). Дошао је тим Веселина Вујовића до максималних +8 (27:19) у 51. минуту, али су расположени Владимир Цупара и десно крило Богдан Радивојевић успели да зауставе Словенце у самој завршници и друго полувреме заврше у егалу - 30:24.

Претходно је тим Ненада Перуничића у петак у Грацу изгубио од Аустрије са 32:30.

Утакмице са Аустријом и Словенијом биле су последње провере пред завршне припреме за ЕП 2020 које почиње 9. јануара.

Словенија - Србија 30:24 (16:10)

МАРИБОР: Хала "Табор", гледалаца 1000.

СЛОВЕНИЈА: Кастелиц шест одбрана, Запоншек пет одбрана, Хенигман 3, Доленец 3, Шоштарић 4, Скубе 2, Кодрин 1, Сухолежник 2, Зарабец 3, Габер 3, Цехте 1, Бомбач 5, Јанц 3.

СРБИЈА: Милосављев пет одбрана, Цупара седам одбрана, Обрадовић 2, Вујић 2, Зеленовић 3, В. Илић 2, Стевановић 1, Радивојевић 5, Колаковић 2, Николић 3, Марсенић 2, Црноглавац 1, Николић 1.