Такмичења јесење полусезоне у свим војвођанским лигама

Почела су такмичења јесење полусезоне у свим војвођанским лигама, изузев Друге лиге Србије.
Такмичења јесење полусезоне у свим војвођанским лигама
Фото: Такмичења јесење полусезоне у свим војвођанским лигама

Одиграно је пето коло, а сва лигашка такмичења се одржавају у складу са важећим епидемиолошким препорукама.

Бачка лига Нови Сад

Резултати 5. кола: Војводина (Товаришево) – Детелинара (Нови Сад) 2,5:3,5, Анпасан (Нови Сад) – ШК „64“ (Нови Сад) 6:0*, Србобран – Ченејац (Ченеј) 3,5:2,5, Херцеговац (Гајдобра) – Прави потез (Нови Сад) 5:1, ДШК „Капабланка 1992“ (Нови Сад) – Младост (Бачки Петровац) 1,5:4,5.

Стање после 5. кола: 1. Србобран 13 (18,5), 2. Детелинара 12 (17), 3. Младост 11 (18,5), 4. Анпасан 10 (21), 5. Херцеговац 10 (20), 6. Војводина 9 (21), 7. Ченејац 4 (12,5), 8. Прави потез 3 (10), 9. ДШК „Капабланка 1992“ 0 (5,5), 10. ШК „64“ 0 (5).

Бачка лига Суботица

Резултати 5. кола: Вук-мат (Бачка Топола) – Пензионер (Суботица) 3,5:2,5, „Жаки Јожеф“ (Стара Моравица) – БТШК (Бачка Топола) 3,5:2,5, Горњи Брег – Омладинац (Куцура) 4:2, Хајдук (Кула) – Панонија ПТК (Панонија) 4,5:1,5, „Лајош Сеги“ (Бајша) – Вулкан Протектор (Апатин) 2,5:3,5.

Стање после 5. кола: 1. „Лајош Сеги“ 12 (18), 2. Панонија ПТК 10 (16), 3. Горњи Брег 9 (16,5), 4. Вулкан Протектор 9 (14,5), 5. Вук-мат 8 (15,5), 6. Хајдук 7 (16,5), 7. Омладинац 6 (14), 8. Пензионер 5 (15), 9. „Жаки Јожеф“ 3 (12,5), 10. БТШК 2 (11,5).

Банатска лига север

Резултати 5. кола: Пролетер (Зрењанин) – Билећанин (Сечањ) 3:3, Напредак (Честерег) – Русанда (Меленци) 3:3, Нафтагас 2 (Елемир) – Младост (Банатски Деспотовац) 3:3, Нови Кнежевац – Пролетер (Чока) 3,5:2,5, Раднички (Кикинда) – Јединство (Нови Бечеј) 3:3.

 

Стање после 5. кола: 1–2. Раднички и Билећанин 9 (16,5), 3. Пролетер (Зр) 9 (16), 4. Напредак 8 (17,5), 5. Нафтагас 2 7 (16,5), 6. Русанда 7 (15,5), 7. Јединство 5 (13,5), 8. Пролетер (Чо) 3 (14), 9. Нови Кнежевац 3 (11,5), 10. Младост 2 (12,5).

Банатска лига југ

Резултати 5. кола: Бела Црква – ПАШК (Панчево) 3:3, Алибунар – Раднички (Ковин) 3:3, Борац (Старчево) – Униреа (Ритишево) 3:3, „Бора Костић” (Вршац) – „Светозар Глигорић“ 2 (Панчево) 3,5:2,5, Ковачица – Банатски Карловац 2,5:3,5.

Стање после 5. кола: 1. ПАШК 10 (16), 2. „Светозар Глигорић“ 2 9 (16,5), 3–5. Борац, „Бора Костић” и Банатски Карловац 8 (16), 6. Ковачица 6 (14), 7. Раднички 5 (16), 8. Алибунар 5 (14), 9. Бела Црква 5 (12), 10. Униреа 3 (13,5).

Сремска лига

Резултати 5. кола: Деч – Срем (Сремска Митровица) 4,5:1,5, Шимановци – Хајдук (Бешка) 1,5:4,5, Стара Пазова – Платичево 6:0, Словен 2 (Рума) – Слога (Инђија) одложено, Сремац (Војка) – Бановци Дунав (Стари Бановци) 4:2.

Стање после 5. кола: 1. Деч 15 (25,5), 2. Стара Пазова 15 (24,5), 3. Хајдук 10 (16,5), 4. Шимановци 9 (12,5), 5. Сремац 6 (15,5), 6. Бановци Дунав 6 (13), 7. Срем 4 (12), 8. Словен 2 4 (10), 9. Слога 1 (7), 10. Платичево 0 (7,5).

Зонска лига Срема

Резултати 5. кола: Подунавац (Белегиш) – Цемент (Беочин) 1:5, Сирмиум (Сремска Митровица) – Слога 2 (Инђија) 2:4, Омладинац (Нови Бановци) – Словен 3 (Рума) 3:3, Борац (Велики Радинци) – Раднички (Шид) 4,5:1,5, Рудар (Врдник) – Бриле (Рума) 2,5:3,5, Сремац 2 (Војка) – Доњи Срем (Пећинци) 4:2.

Стање после 5. кола: 1. Цемент 13 (21,5), 2. Слога 2 12 (18,5), 3. Словен 3 10 (16,5), 4. Борац 9 (16), 5. Подунавац 9 (13,5), 6. Омладинац 8 (17,5), 7. Сирмиум 7 (15), 8. Сремац 2 7 (13,5), 9. Бриле 7 (13), 10. Раднички 6 (12,5), 11. Рудар 3 (13), 12. Доњи Срем 1 (9,5).

Севернобачка лига

Резултати 5. кола: Раднички (Торњош) – Бачки Брег 1,5:4,5, Алекса Шантић – Врбас 0,5:5,5, Пригревачки шаховски клуб (Пригревица) – Потисје (Кањижа) 4,5:1,5, Полет 2 (Растина) – Младост (Оyаци) 2:4, Бездан – Раванградске ајкуле (Сомбор) 3:3.

Стање после 5. кола: 1. Врбас 13 (22), 2. Раванградске ајкуле 13 (19), 3. Пригревачки шаховски клуб 10 (17), 4. Бездан 9 (17,5), 5. Младост 6 (14,5), 6. Бачки Брег 6 (14), 7. Раднички 6 (13), 8. Полет 2 3 (14), 9. Алекса Шантић 3 (8,5), 10. Потисје 1 (10,5).

Јужнобачка лига

Резултати 5. кола: Буковац – Краљица ПТТ 2 (Петроварадин) 3,5:2,5, Југовић 2 (Каћ) – Еђшег (Нови Сад) одложено, Темерин – Гимназијалац 1 (Бачка Паланка) 4:2, Сутјеска 1 (Бачко Добро Поље) – Змајево 5,5:0,5, Омладинац (Жабаљ) – Селенча 2,5:3,5.

Стање после 5. кола: 1. Сутјеска 1 15 (22), 2. Темерин 10 (15,5), 3. Еђшег 9 (16), 4. Буковац 8 (15), 5. Селенча 7 (14,5), 6. Гимназијалац 1 6 (14,5), 7. Краљица ПТТ 2 4 (14), 8. Југовић 2 3 (11), 9. Омладинац 2 (12), 10. Змајево 1 (9,5).

Севернобанатска лига

Резултати 5. кола: Младост (Лукићево) – Борац (Александрово) 4:2, Сарча (Сутјеска) – Златица 0:6, Лехел (Мужља) – Арадац 2:4, Задругар (Лазарево) – 2. октобар (Кумане) 5:1, Будућност (Српска Црња) – Јединство (Ечка) 4:2.

Стање после 5. кола: 1. Златица 15 (25), 2. Задругар 15 (24), 3. Будућност 12 (19,5), 4. Арадац 12 (17), 5. 2. октобар 7 (13,5), 6. Младост 4 (11,5), 7. Јединство 3 (11), 8. Сарча 2 (9,5), 9. Лехел 1 (10,5), 10. Борац 0 (8,5).

Јужнобанатска лига

Резултати 5. кола: Јабука – „Бата Ћосић“ 2 (Опово) 3:3, Раднички 2 (Ковин) – Слога (Пландиште) 1,5:4,5, „Бора Ивков“ (Банатско Ново Село) – Падина 4:2, Борац 2 (Старчево) – „Аљехин“ (Панчево) 2,5:3,5, Избиште – Агростепа (Иланџа) 1,5:4,5, Чокот (Гудурица) – Спартак (Дебељача) 3:3, Воја поштар (Гај) – Баваниште 4,5:1,5.

Стање после 5. кола: 1. Јабука 13 (19,5), 2. Слога 12 (20,5), 3. „Бата Ћосић“ 2 10 (16,5), 4. „Аљехин“ 9 (17,5), 5. „Бора Ивков“ 9 (16,5), 6. Агростепа 9 (16), 7. Раднички 2 7 (15), 8–9. Борац 2 и Падина 6 (13), 10. Спартак 5 (11), 11. Воја поштар 4 (14), 12. Чокот 4 (13,5), 13. Избиште 4 (12,5), 14. Баваниште 3 (8,5).

МОЛ Суботица

Резултати 5. кола: Гунарош – Бачка 2 (Пачир) 3:3, Сента 2 – Горњи Брег 3:3, Еђшег (Мали Иђош) – Жедник (Стари Жедник) 4:2, Потисје 2 (Кањижа) – Црвенка 1:5, Сивац – ХАШК Зрињски (Суботица) 1,5:4,5.

Стање после 5. кола: 1. Црвенка 13 (19,5), 2. Жедник 10 (18), 3. ХАШК Зрињски 10 (17,5), 4. Бачка 2 9 (20), 5. Гунарош 7 (16), 6. Еђшег 7 (15,5), 7. Потисје 2 6 (10,5), 8. Сента 2 4 (13,5), 9. Горњи Брег 3 (12), 10. Сивац 0 (7,5).

МОЛ Врбас Бачка Паланка

Резултати 5. кола: Кулпин – ШУ Футог 1:5, Борац 2017 (Обровац) – Гимназијалац 2 (Бачка Паланка) 5,5:0,5, Велемајстор (Апатин) – Сутјеска 2 (Бачко Добро Поље) 3,5:2,5, Краљев гамбит (Бач) – Бачка Паланка 2 1,5:4,5.

Стање после 5. кола: 1. ШУ Футог 15 (24), 2. Борац 2017 13 (22), 3. Бачка Паланка 2 12 (18), 4. Кулпин 6 (14), 5. Краљев гамбит 6 (13,5), 6. Сутјеска 2 4 (13,5), 7. Велемајстор 3 (9,5), 8. Гимназијалац 2 0 (5,5).

Новосадска лига

Резултати 5. кола: Шајкаш (Ковиљ) – Бубамара (Нови Сад) 2:4, Пензионер Недељко Рудић (Нови Сад) – Пион (Бечеј) 1,5:4,5, Јединство (Руменка) – Хајдук (Чуруг) 1:5, Шајкаш (Шајкаш) – Борац (Нови Сад) 1,5:4,5, Ченејац 2 (Ченеј) – „Михаил Таљ“ (Ветерник) 3:3, ДШК „Капабланка 1992“ 2 (Нови Сад) – Хајдук (Гардиновци) 1,5:4,5, Тител је био слободан.

Стање после 5. кола: 1. Бубамара 13 (21), 2. Хајдук (Чу) 10 (17,5), 3–4. Пион и Борац 10 (17,5), 5. Пензионер Недељко Рудић 9 (14), 6. Шајкаш (Ко) 8 (15,5), 7. Ченејац 2 7 (14), 8. Јединство 7 (12), 9. Тител 6 (14,5), 10. Хајдук (Га) 6 (14), 11. Шајкаш (Ша) 6 (12,5), 12. „Михаил Таљ“ 5 (14,5), 13. ДШК „Капабланка 1992“ 2 3 (10,5).

Ива Узелац

EUR/RSD 117.5849
Најновије вести