РЕГИОНАЛНА А2 ЛИГА Воша славила у Будви

Ватерполисти Војводине уписали су нова три бода пошто су славили у дуелу с још једним фењерашем Катаром – 10:14.
1

Новосађани су на гостовању екипи из Котора, која утакмице игра у Будви, стигли до трећег тријумфа у Регионалној А2 лиги. С друге стране, домаћини ни овог пута после четири кола нису успели да осете сласт победе.

Изабраници тренера Дарка Билића су головима Боловића и Максимовића у првој четвртини начели мрежу Катара (2:0), а исти двојац је и у наставку био прецизан. У тој деоници су домаћини, међутим, узвратили дуплом мером. Погађали су редом играчи Катара и резултатом 5:2 преокренули су на полувремену – 5:4.

На срећу, пад у игри није потрајао дуго па су Новосађани у трећој четвртини вратили ствари на своје место. Боловић и Максимовић (два гола) наставили су тамо где су стали и уз Николу Марића и Тртовића режирали су вођство и од четири разлике (9:5). Домаћин је у последњих осам минута успео да стигне на само гол заостатка (9:8), али је то била њихова последња претња.

Војводина ништа није препуштала случају и ову деоницу је решила у своју корист за коначаних 14:10 и нову победу. Новосађане већ сутра очекује велики изазов јер на Слану бару у петом колу стиже Приморје, које је до сада доживело само један пораз и то од Солариса, који са Радничким делу врх табеле.

К.Б.

Мирел Ћатовић се радовао још једној победи

Катаро – Војводина 10:14 (0:2, 5:2, 2:5, 3:5)

БУДВА: Градски базен, гледалаца: 200, судије: Обрадовић (Црна Гора), Јованчевић (Србија). Играч више: Катаро: 12 (4), Војводина 5 (0). Петерци: Катаро 1 (1), Војводина 3 (3).

КАТАРО: Бјелица, Гопчевић, Ускоковић 1, Марковић 2, Мршић 1, Вујошевић, Јашовић 1, Вујовић 1, Милаш 2, Вуксановић, Дончић 2, Божовић, Маринковић, Ћетковић. Тренер: Бјелобрковић.

ВОЈВОДИНА: Виторовић, Марић Н. 2, Максимовић 5, Маринковић, Тинтор, Муришић, Прекогачић 1, Ћатовић 1, Тубић, Стојчић 1, Боловић 3, Тртовић 1, Попадић, Марић У. Тренер: Билић:

Катаро – Војводина 10:14

Приморје – Галеб 20:11

Наис – Соларис 14:16

Задар – ПОШК 9:15

Медвешчак – Раднички 7:19

Триглав – Земун 8:14

1. Раднички               4          4          0          0          60:29   12

2. Соларис                  4          4          0          0          63:38   12

3. Приморје                4          3          0          1          52:43   9

4. Војводина              4          3          0          1          46:38   9

5. ПОШК                   4          3          0          1          56:36   9

6. Наис                       4          2          0          2          56:47   6

7. Земун                      4          2          0          2          36:36   6

8. Галеб                      4          2          0          2          46:55   6

9. Задар                       4          1          0          3          46:59   3

10. Триглав                4          0          0          4          33:56   0

11. Медвешчак          4          0          0          4          33:59   0

12. Катаро                  4          0          0          4          29:60   0