Регионална А2 лига: Воша убедљива у Задру

Ватерполисти Војводине истрајали су у намери да однесу три бода са гостовања у Задру у шестом колу Триглав регионалне А2 лиге.
vaterpolo/dnevnik.rs

Новосађани су уписали четврти тријумф ове сезоне и направили су лепу увертиру пред српски дерби против Нишлија у недељу на Сланој бари.

Црвено-бели су важили за фаворита у овом мечу, с обзиром на то да је Задар у доњем делу табеле са само једном победом. Добро су Новосађани почели дуел и са четири везана поготка Боловића и једног Ћатовића направили су лепу предност после првих осам минута – 5:2. Нису допуштали домаћинима да припрете ни у једном тренутку па су на полувремену имали и четири гола вишка (8:4).

Уследила је потом симултанка Стојчића, који је три пута био прецизан у трећој четвртини па је Воша у последњих осам минута ушла вођством од 12:7 и до краја је меч рутински одрадила и забележила убедљиву победу.

К. Б.

Задар – Војводина 11:18 (2:5, 2:3, 3:4, 4:6)

ЗАДАР: Базен Вишњик, гледалаца: 150, судије: Јовић (Хрватска), Путниковић (Србија). Играч више: Задар 14 (5), Војводина 11 (4). Петерци: Задар 3 (2), Војводина 3 (3).

ЗАДАР: Вукојевић, Мартиновић, Ћићеро, Јајчиновић, Чачић 1, Јованчевић 4, Донђивић, Шкаро, Магаш, Станић 1, Зелић 1, Јуришић 1, Здрилић, Врбњак 3.

ВОЈВОДИНА: Виторовић, Марић Н, Максимовић 3, Маринковић, Тинтор, Муришић, Прекогачић 1, Ћатовић 3, Тубић 1, Стојчић 5, Боловић 4, Тртовић, Шанталаб, Митровић.