За пласман у Суперлигу: Новосађани пали у финишу

Ватерполисти Војводине у последњи час пре увођења ванредног стања  одиграли су утакмицу за пласман у Суперлиги.
Ф. Бакић/ Марко Боловић дао два гола Земунцима

Новосађани су изгубили на гостовању Земуну и то после изједначене борбе, коју су домаћини преломили у последњој четвртини. Било је предвиђено да следеће суботе играју Земун и Наис, али је тај сусрет одложен. Из овог такмичења три првопласиране екипе ће са Шапцем, Црвеном звездом и Партизаном чинити групу Суперлиге за пласман од првог до шестог места, док ће четвртопласирани тим играти са Новим Београдом 11. април, Старим Градом и Бањицом за пласман од седмог до 10. места.

Војводина је била у егалу са Земунцима, који су били више него мотивисани у овом дуелу с обзиром на то да су им бодови за трећу позицију били изузетно важни. Новосађани су у трећој деоници поготком Боловића повели 5:4, али су домаћи преокренули на 6:5. Имао је Земун у последњој четвртини два пута два гола предности, али је капитен Воше  Ћатовић био прецизан за само један заостатка (8:7). Све дилеме око победника отклонио је Љубеновић и бодови су припали Земунцима.

К. Б.

Земун – Војводина 9:7 (2:2, 2:2, 2:1, 3:2)

БЕОГРАД: Базен 11. април, судије: Анђелић и Голијанин. Искључења: Земун 3, Војводина 6. Петерци: Земун 1 (1), Војводина 3 (3).

ЗЕМУН: Тановић, Милошевић 1, Михајловић, Васиљевић, Перковић 1, Љубеновић 1, Јовић 1, Мишковић 2, Јовановић, Максимовић, Тимотић, Вуказић 1, Сретковић, Јапунyић 2.

ВОЈВОДИНА: Шанталаб, Марић, Вујковић, Маринковић, Митровић, Ковачевић, Прекогачић, Ћатовић 2, Тубић 1, Стојчић 1, Боловић 2, Тртовић 1, Пајковић, Марић.