light rain
9°C
11.05.2025.
Нови Сад
eur
117.2248
usd
104.3947
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Онлајн предавање „Зашто деца ћуте?”

03.06.2020. 08:58 09:00
Пише:
Фото: pixabay.com

Поводом обележавања Међународног дана деце жртава насиља – који се широм света обележава 4. јуна, „Инфополис” омладински инфо-центар и „ЕДИТ-центар”, у сарадњи са ОПЕНС 2019 – Омладинском престоницом Европе Нови Сад, позива на онлајн „Зоом” предавање „Зашто деца ћуте?”.

Предавање води мастер психолог, школски психолог, специјалиста права детета и сертификовани тренер дечјих права Бојана Танкосић, с дугогодишњим искуством у раду с децом у систему социјалне заштите, кроз припрему за учешће у судском поступку, спровођење форензичког интервјуа, пордшку при саслушању и након давања исказа.

Подсећамо да су Уједињене нације 1983. године прогласили 4. јун за Међународни дан деце – жртава насиља. У Србији су деца, упркос свим напорима, и даље изложена физичком и психичком злостављању, али и другим видовима злостављања и занемаривања.

Међународни дан обележава се са задатком да информише јавност о проблемима и великој забринутости. Сви заинтересовани се могу пријавити путем „Гугл” форме: https://forms.gle/UycsUXFnjWTp4RFVE7, а апликацију могу преузети на линку: https://zoom.us/download. Крајњи рок за пријаву је данас (3. јун) до 23:59 сати.    

С. С.

Пише:
Пошаљите коментар