clear sky
18°C
12.08.2025.
Нови Сад
eur
117.1721
usd
100.3701
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Лазо Бакмаз поново Дневниково перо

25.12.2021. 13:04 13:05
Пише:
Фото: Дневник/Ф. Бакић

Хтели, не хтели, крај године је увек период када се своде рачуни, прави пресек урађеног и пропуштеног, али и доносе одлуке на који начин ће да се крене у наредни период.

Када је реч о “Дневнику”, спортска редакција је рубрика која је у 2021. можда претрпела и највише промена, а решено је да 2022. годину почне у великом стилу.

Огромну захвалност дугујемо дугогодишњем уреднику Браниславу Пуношевцу, који је за наш лист писао од 1987. године, да би касније преузео функцију првог човека редакције. На том месту био је до октобра, када је ставио тачку на професионалну каријеру и отишао да ужива у заслуженој пензији. На његово место постављен је Јово Галић, који ће имати пуне руке посла, али и лакши задатак, јер је спортска редакција добила и три млада новинара, који ће стасавати уз искуснији састав. На крају, као последње, али не и најмање важно појачање, напротив, стигло нам је велико име спортског новинарства – Лазо Бакмаз. Тачније је, ипак, рећи да се вратио, јер је и он 1987. године, као млад новинар дошао у “Дневник” за који је писао до 1994. Тада је прешао на Радио-телевизију Нови Сад, касније РТВ, где је био препознатљиво лице све до новембра. Схватио је да пензија, ипак, није за њега.

– Човек тек када се осврне иза себе може да уочи лепе тренутке у животу. С обзиром на то да сам ових дана имао времена да се осврћем, препознао сам и прелепих седам година проведених у Дневнику и схватио “једном Дневник - увек Дневник”. Биће ми драго да у подмлађеној редакцији допринесем у оквиру својих могућности садржају спортске рубрике – рекао је Лазо Бакмаз, који ће уједно бити и заменик главног и одговорног уредника нашег листа.

Е. Д.

 

Пише:
Пошаљите коментар