Због пуцања на пешаке у Сомбору младић остаје иза решетака
Двадесетогодишњем У. К. продужен је притвор решењем судије за prеthodni поступак Вишег суда у Сомбору због кривичног дела убиство у покушају, изазивање опште опасности и недозвољена производња, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја и може да траје најдуже до 3. априла, сазнаје”Дневник”.
- Притвор је продужен је због постојања особитих околности које указују да би окривљени боравком на слободи у кратком временском периоду могао поновити кривично дело које му се ставља на терет, а ово из разлога што постоји основана сумња да је окривљени извршио три кривична дела – убиство у покушају, изазивање општеопасности и недозвољена производња, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја, при чему конкретне околности и начин извршења истих указују на изражену нарочиту дрскост и безобзирност у извршењу кривичних дела за која се окривљени основано сумњиво терети - појашњава за наш лист портпарол сомборског Вишег суда Манела Оперта Подунавац.
Притвор му је, како додаје, продужен и због постојања основане сумње да је окривљени извршио кривично дело убиство (у покушају), кривично дело изазивање опште опасности и кривично дело недозвољена производња, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја за која су запрећене казне затвора преко 10 година.
- Имајући у виду начин извршења кривичних дела за која се окривљени основано сумњиво терети, где постоји основана сумња да се критични догађај догодио на јавном месту, у центру града, на главној улици, где се у сваком тренутку налази већи број људи, што је све изазвало узнемирење јавности, које је у овом тренутку и даље таквог интезитета да може угрозити несметано и правично вођење кривичног поступка - додаје портпаролка.
Подсетимо, У. К. је ухапшен почетком јануара у Сомбору због сумње да је у центру тог града управљао путничким возилом без дозволе и није пропустио пешаке на пешачком прелазу, због чега су га они наводно опсовали. Потом је, како се претпоставља, револтиран изашао из аутомобила и запуцао неколико пута у њиховом правцу, али их је на сву срећу промашио.
Брзом реакцијом сомбрске полиције У. К. је ухапшен и њему је одређено полицијско задржавање до 48 сати, након чега је у законском року саслушан у сомборском Вишем јавном тужилаштву, а потом и код судије за prеthodni поступак Вишег суда у Сомбору.
Иначе, према незванично сазнаје, овај младић је хапшен и 18. децембра јер се возећи мерцедес, оглушио на знак патроле да заустави возило у којем се налазио и dvadеsеttrogodišnji Сомборац осумњичен за тешку крађу, а за којим је била расписана потрага.
По истеку задржавања, У. К. је приведен у Прекршајни суд у Сомбору због насилничке вожње, вожње без издате возачке дозволе, одбијања да се подвргне утврђивању присуства алкохола и психоактивних супстанци у организму и других прекршаја. Судија му је тада изрекао казну затвора од 30 дана и новчану казну у износу од 300.000 динара.
Д. Н.