ХОРОР У ВИРОВИТИЦИ! Полицајац осумњичен за силовање девојчице (11)
Полицијски службеник ПУ вировитичко-подравске ухапшен је под сумњом да је силовао девојчицу стару 11 година.
Према незваничним информацијама из Хрватске полицајац има 40-ак година, ожењен је и има децу.
Ухапшени је био у пријатељским односима с породицом девојчице, а чак су ишли и на заједничка летовања, пренео је Index.hr. О случају се огласила и полиција.
"Полицијски службеници Полицијске управе вировитичко-подравске спровели су криминалистичко истраживање над полицијским службеником због сумње да је починио кривично дело дело на штету једног детета. Осумњичени полицијски службеник је након спроведеног криминалистичког истраживања предат притворском надзорнику, док је кривична пријава против њега предата надлежном државном тужилаштву", навела је полиција и додала:
"Одлуком надлежног осумњичени је удаљен из службе и против њега биће поднет захтев за покретањем дисциплинског поступка пред надлежним дисциплинским судом МУП".
С обзиром да се ради о основаној сумњи да је кривично дело учињено на штету детета, више детаља није могуће износити, искључиво како би се заштитила жртва од секундарне виктимизације и стигматизације околине.