Имиграциона полиција САД направила тежак фаул ПРИВЕЛИ САВЕЗНОГ МАРШАЛА, МИСЛЕЋИ ДА ЈЕ МИГРАНТ
ВАШИНГТОН: Амерички званичници саопштили су данас да су агенти Службе за имиграцију и царину (ICE) у Аризони грешком ухапсили заменика маршала САД, мислећи да је мигрант.
Заменик маршала је накратко био притворен у предворју федералне зграде у Тусону јер је ''одговарао општем опису особе коју тражи ICE“, наводи се у саопштењу портпарола Службе маршала САД.
''Идентитет заменика маршала САД брзо су потврдили други полицајци, а он је напустио зграду без инцидената“, рекла је портпаролка Службе маршала САД Колин Грејман.
Раније ове недеље, агенти ICE су извршили рекордан број хапшења миграната у једном дану, када су у уторак привели више од 2.200 људи, рекли су извори за НБЦ Њуз.
Агенти ICE су такође спровели велику рацију у Лос Анђелесу, након чега су избили велики протести, на којима је дошло до сукоба демонстраната и полиције.