СТИЖЕ ЈОШ ЈЕДАН ТРГОВИНСКИ ЛАНАЦ Кренуле обуке за запослене, Италијани одредили прве локације у Србији
Италијански трговац Еуроспин дефинитивно планира ширење на српско тржиште.
Незванично, компанија Еуроспин ЕКО која управља филијалама у Словенији и Хрватској одредила је прве локације у Србији.
Преко заступника, Еуроспин је огласио недавно и велики број отворених радних позиција за централу у Србији са вишемесечним обукама у Хрватској и Италији. Према сазнањима портала Retail Serbia, поједини сектори започели су обуке колега из Србије још крајем прошле године.
Компанија се за сада није званично оглашавала о ширењу на српско тржиште.
Еуроспин данас послује на 1.300 локација у Италији, Словенији, Хрватској и Малти и запошљава више од 22.000 радника. У 2024. години компанија је остварила близу десет милијарди евра промета.
Групација је настала 1993. године из идеје четири предузетника као одговор на растућу потражњу купаца за уштедама.
Подсетимо, недавно је на српско тржиште ушао македонски дисконтер Стокомак, док је филијала француског Carrefoura у Грчкој још једном недавно потврдила да поседује мастер франшизу за Србију и најавила улазак француског бренда.
За српско тржиште заинтересован је још један западноевропски ланац чији су представници боравили више пута у Београду али за сада нема информација о доласку у Србију, јавља Retail Serbia.
Retail Serbia/Žarko Grozdanić