СТРАДАО У СУДАРУ АУТОМОБИЛА Погинуо осмоструки светски шампион (ФОТО)
Николај Красников, осмоструки светски шампион у појединачној конкуренцији у мото-тркама погинуо је у саобраћајној несрећи која се догодила код Уфе.
Поред појединачних признања на светском нивоу, био је вишеструки шампион РУсије, као и освајач националног Купа у више наврата.
💥🚗 Чемпион мира по мотогонкам погиб в ДТП по пути из Нижнекамска в Уфу
Чемпион мира по мотогонкам на льду Николай Красников погиб в результате дорожной аварии на 69-м километре трассы Р-240 в Башкирии. По данным телеграм-канала SHOT, он ехал в Уфу из… https://t.co/GMLS3mjbzC pic.twitter.com/dlo9reTbaU— Телеканал НТР 24 (@ntrtv) June 16, 2025
- Страшна вест. Јутрос нас је напустио осмоструки светски шампион у појединачној конкуренцији, дванаестоструки у екипној конкуренцији у мото-тркама на леду. Саучешће породици и ближњима Николаја Красникова. Ово је огроман губитак за домаћи мото-спорт и за све нас - написао је министар спорта Башкирије Руслан Хабибов.
⚫️ Nikolai Krasnikov, 1985-2025
Read more ➡️ https://t.co/PK16il3pbA#FIM | #FIMiceGladiators pic.twitter.com/wKRoEX50cN— FIM (@FIM_live) June 16, 2025
Како је пренео "Башинформ" несрећа се догодила око 3 сата ујутру, када су се сударила два аутомобила.
- Као резултат несреће, 40-годишњи возач путничког аутомобила преминуо је пре доласка хитне помоћи - навели су из прес службе регионалне Управе саобраћајне полиције.
Telegraf.rs