clear sky
22°C
20.07.2025.
Нови Сад
eur
117.1752
usd
100.8392
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

АМСС: На граничним прелазима задржавања до 45 минута

19.07.2025. 08:04 08:09
Пише:
Извор:
Танјуг/Дневник
Фото: Dnevnik.rs

БЕОГРАД: Према последњим информацијама Управе граничне Полиције Републике Србије на граничним прелазима, на путничким терминалима (ПМВ) возила се задржавају до 45 минута, а на теретним (ТМВ) до сат времена, наводи се у саопштењу АМСС.

Путничка возила на излазу из земље на граничним прелазима Прешево задржавају се 45 минута, на Градини 30 минута и на Сремској Рачи 60 минута, а на улазу у Србију на Хоргошу чекају 45 минута, Батровцима и Шиду 30 минута.

На осталим граничним прелазима нема дужих задржавања за све категорије.

Гранични прелаз Бајмок–Бачалмаш ће у периоду од 4. јула до 8. септембра радити сваког петка, суботе и недеље од 7 до 24 часа, уместо од 7 до 19 часова. Гранични прелаз Бајмок–Бачалмаш успостављен је за путнички саобраћај, изузимајући аутобуски и теретни саобраћај. У договору са мађарским граничним органима, одлучено је да гранични прелаз Хоргош 2, ради од 5 до 23 часа.

Услед ограничења преко моста Богојево, алтернативни путни правци ка Републици Хрватској за теретни саобраћај су: државни пут И А 3 прелаз Батровци, И Б 16 преко моста Бездан, као и државни пут ИИ А - 108 преко моста код Бачке Паланке где је ограничење забране саобраћаја свим возилима чија највећа допуштена маса прелази 24 тоне.

Вожњу на дужим релацијама олакшавају летњи добри временски услови, дугодневница и дневна температура око 30 подељка, па је и у најтоплијем делу дана мањи ризик од прегревања мотора и других изненадних кварова, наводи у саопштењу АМСС.

На државном путу И М реда број 12, деоници аеродром "Никола Тесла" - петља Аеродром, још данас од 6 до 18 часова изводе се радови на
изради нових темеља за портале за путоказну сигнализацију током којих ће саобраћај бити преусмераван на слободну траку - возна или претицајну саобраћајну траку.

До 27. јула у периоду од 20 до 6 часова ујутру, изводиће се радови на поправци дилатационих спојница на Панчевачком мосту у смеру Београд – Богословија.

На наплатним станицама, према последњим информацијама добијеним од ЈП "Путеви Србије" нема  задржавања.

Извор:
Танјуг/Дневник
Пише:
Пошаљите коментар