ШВЕРЦОВАЛИ НА ВЕЛИКО ДРОГУ НА МАЛТУ Ухапшен државаљнин Црне Горе и држављанка Србије у колима било и девојчица (2)! У ШТЕКУ ТРИ КИЛОГРАМА КОКАИНА, 20 КИЛА МАРИХУАНЕ И 1.000 ТАБЛЕТА ЕКСТАЗИЈА
БЕОГРАД: На аутомобилу курира промењене српске регистарске ознаке за швајцарске
Припадници Министарства унутрашњих послова, Службе за борбу против организованог криминала, УКП и Полицијске управе у Новом Саду, у сарадњи са полицијом Републике Малте, идентификовали су Б. О. (27), држављанина Црне Горе и Н. В. (28) држављанку Србије, који су јуче ухапшени на Малти, а за које се сумња да су чланови криминалне групе која дужи временски период снабдева опојном дрогом кокаин, марихуана и синтетичким дрогама криминалне групе на Малти.
Оперативним радом српске и малтешке полиције, идентификовани су Б. О. и Н. В. за које је постојала основана сумња да су курири ове криминалне групе који путничким моторним возилима, у претходно изграђеним шупљинама/штековима, транспортују опојну дрогу до купаца на Малти.
Ова криминална група, коју чине држављани Србије и Црне Горе, користи жене и малолетна лица као сапутнике, у циљу скривања праве намере путовања.
Јединица за борбу против дрога малтешке полиције зауставила је јуче аутомобил у којем су се налазили осумњичени Б. О. и Н. В., као и двогодишња девојчица.
Приликом претреса, на аутомобилу најпре је примећена промена регистарских ознака Републике Србије у регистарске ознаке Швајцарске, док је у шупљинама и дуплом наслону задњег седишта пронађено 3 килограма опојне дроге кокаин,20 килограма опојне дроге марихуана и 1.000 таблета екстазија.
Осумњиченима су малтешки правосудни органи одредили задржавање, док је двогодишња девојчица предата надлежним социјалним службама.