ДЕБАКЛ ОМЛАДИНАЦА У ЗАГРЕБУ: "Орлићи" поражени од Хрватске, али изборили пласман у елитну рунду квалификација за Европско првенство
Омладинска фудбалска репрезентација Србије (У19) поражена је у у Загребу од селекције Хрватске резултатом 4:1 у мечу последњег, трећег кола Шесте групе првог круга квалификација за пласман на Европско првенство 2026. године.
Прво место на табели освојила је Хрватска са девет бодова, док је Србија друга са шест. Репрезентације Хрватске и Србије су и пре последњег кола избориле пласман у елитну рунду квалификација за пласман на ЕП 2026. Изабраници Гордана Петрића су раније, захваљујући победама над Гибралтаром (4:0) и Грузијом (3:1) обезбедили пролаз у елитну рунду квалификација.
Србија је добро почела овај дуел и повела већ у 16. минуту, након комбинације играча Црвене звезде. Василије Костов је асистирао, а Лука Зарић погодио. Није много требало Хрватима да узврате и преокрену резултат. Прво је Љубо Пуљић изједначио у 29, да би Анђело Шутало у 33. донео предност домаћима. Патрис Човић је у 67. промашио пенал, али Србија то није успела да казни. Шутало је у 72. минуту, другим голом на мечу, најавио победу Хрватске. Стигла је Хрватска да постигне још један гол до краја. Шуталова замена, Карло Зулфић, савладао је Вука Драшкића у 89. минуту.
У другом мечу последњег, трећег кола Шесте групе, селекција Грузије је савладала Гибралтар 1:0. Грузија је освојила треће место са три бода, док је Гибралтар последњи без бодова.
Елитна рунда квалификација за пласман на ЕП 2026. на програму је на пролеће наредне године.
ЕП ће бити одржано од 28. јуна од 11. јула 2026. године у Велсу.