overcast clouds
22°C
05.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

МЕЂУНАРОДНИ САЈАМ ТУРИЗМА У НОВОМ САДУ ОД 27. ДО 29. НОВЕМБРА Овогодишња земља партнер је Северна Македонија

23.11.2025. 09:15 09:22
Пише:
Извор:
Дневник
сајам
Фото: Дневник

Педесет и шести Међународни сајам туризма одржаће се у Новом Саду од 27. до 29. новембра, а овогодишња земља партнер је Република Северна Македонија.

По речима портпаролке Новосадског сајма, Гордане Кнежевић, земља партнер је једна од десет земаља које ће се представити на Сајму туризма.

 „Оно што су они најавили је представљање свих њихових потенцијала - од културе и гастрономије до традиције. Спомиње се Охрид, кућа Тошета Проеског и транзитни туризам”, рекла је Гордана Кнежевић.

Она је објаснила да ће у транзитним туризму Републике Северне Македоније бити представљени и ресторани, односно, апсолутно све што та држава има да понуди свима који намеравају да пролазе кроз Северну Македонију

 „Ако Северна Македонија представља све своје туристичке потенцијале, то ће учинити и све остале земље, кроз сајамске попусте, фирст минуте аранжмане за летовање и ласт минуте за зимовање”, навела је портпаролке Новосадског сајма. 

По њеним речима, посетиоци Сајма туризма ће моћи да уживају и у богатој гастрономској понуди, а биће одржан и сусрет угоститељских радника Србије.

 „Ове године имамо и једну нову манифестацију, један дан траје - у петак, 28. новембра, а у питању је Војвођанска берза укуса - најавила је она. Као и сваке године, на сајму ће бити уприличени и „be to be“ састанци, као и оцењивање квалитета услуга и објеката, а улаз је бесплатан”...  

Извор:
Дневник
Пише:
Пошаљите коментар