clear sky
28°C
04.07.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

СПАСАВАЊЕ РЕДОВА ЈАРАНА Горска служба у Херцеговини евакуисала војнике с 2.200 метара висине

02.12.2025. 17:23 17:47
Пише:
Извор:
Tanjug
HGSS
Фото: screenshot/Facebook/HGSS - HERCEGOVAČKA GORSKA SLUŽBA SPAŠAVANJA

САРАЈЕВО: Припадници Херцеговачке горске службе спашавања (ХГС С) евакуисали су у ноћи између понедељка на уторак више припадника Оружаних снага БиХ с врха планине Чврснице у југозападноме делу БиХ.

Акција је започела током ноћи на уторак након што је примљен хитан позив за помоћ припадницима Оружаних снага БиХ с врха Плочна који се налази на више од 2.200 метара надморске висине.

Тамо јединица војника чува и управља важним комуникацијским центром. Но, због изненадне болести једног од војника, снега, јаког ветра, ниских температура и леда, војници су морали потражити помоћ.

Како не поседују потребну опрему Оружане снаге БиХ биле су присиљене затражити помоћ ХГСС-а, који је показао већу опремљеност и спремност за такве екстремне ситуације.

Упркос тешким условима иза поноћи је најпре евакуисан војник који је осећао снажне болове у трбуху, а затим и други војници након чега је дошла њихова замена.

У акцији је учествовало 11 припадника ХГСС-а Посушја с троје моторних санки.

Извор:
Tanjug
Пише:
Пошаљите коментар
Мушкарац се повредио током спуштања низ кањон Трибуће ДРАМА У ЈЕДНОМ ОД НАЈЕКСТРЕМНИЈИХ КАЊОНА Ускочила Горска служба спасавања!

Мушкарац се повредио током спуштања низ кањон Трибуће ДРАМА У ЈЕДНОМ ОД НАЈЕКСТРЕМНИЈИХ КАЊОНА Ускочила Горска служба спасавања!

02.06.2025. 23:46 23:49