overcast clouds
17°C
05.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

(ВИДЕО) ДИПЛОМАТСКИ СКАНДАЛ Пакистанском премијеру "црно пред очима"! Чекао 40 минута па упао на састанак Путина и Ердогана

12.12.2025. 20:18 20:23
Пише:
Извор:
Дневник/Јутарњи лист/Танјуг
RT_India
Фото: RT_India

На међународном форуму у Туркменистану пакистански премијер Шахбаз Шариф требало је да се састане са руским председником Владимиром Путином на маргинама догађаја.

Међутим, план сусрета је добио неочекивани обрт.

Наиме, према видео снимку који је поделила РТ Индија, након што је 40 минута чекао у суседној соби са министром спољних послова Исхаком Даром, Шариф је одлучио да упадне у просторију у којој је Владимир Путин разговарао са турским председником Реџепом Тајипом Ердоганом у нади да ће обезбедити барем кратку интеракцију, јер је његов планирани билатерални састанак са руским лидером одложен, преноси ndtv.com.

Наводно је отишао око 10 минута касније.

Иначе, овај видео снимак се експресно проширио интернетом, уз бројне подругљиве коментаре на рачун пакистанског премијера, али и критике на рачун Владимира Путина, будући да је руски председник познат по својој склоности да своје саговорнике и госте држи у чекању на договорени састанак, чак и по неколико сати.

Пакистански премијер непозван "ускочио" на састанак Путина и Ердогана

О овом скандалу су известили и турски медији.

Пакистански премијер Шахбаз Шариф, који је 40 минута чекао да се састане са руским председником Владимиром Путином на маргинама Самита мира у Туркменистану, али није стизао на ред, одлучио је да се без дозволе придружи Путиновом састанку са турским председником Реџепом Тајипом Ердоганом, наводи турски "Хабрелер", позивајући се на неименоване изворе.

Према писању турског листа, ова тврдња би могла да засени Самит мира у Туркменистану, којем су присуствовали и председници Русије и Турске.

"Хаберлер" наводи да фотографија на којој Ердоган и Путин седе један поред другог, док Шариф седи одвојено, потврђује ове тврдње.

Иначе, данашњи форум у Ашхабаду био је посвећен Међународној години мира и поверења, Међународном дану неутралности и 30. годишњици сталне неутралности Туркменистана.

Jutarnji list, Tanjug

Извор:
Дневник/Јутарњи лист/Танјуг
Пише:
Пошаљите коментар