clear sky
23°C
08.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

15 ДАНА ДО ИСПЛАТЕ До сада решено 500 захтева Алиментационом фонду

01.01.2026. 14:39 14:43
Пише:
Извор:
Ало
паре
Фото: Дневник

Министарка за бригу о породици и демографију Јелена Жарић Ковачевић изјавила је данас да је Закон о Алиментационом фонду закон који је почео најбрже да се примењује и који је у најкраћем року дао позитивне ефекте.

Жарић Ковачевић је, одговарајући на питања новинара након што је уручила поклоне министарства прворођеним бебама у УКЦ Ниш, казала да за сада нема негативних ефеката његове примене.

Према њеним речима, забележен је велики број захтева, као и одређене допуне које су у поступку решавања.

„То ће се све решити у првој или у прве две недеље јануара. Оно што је мени драго јесте да смо показали да можемо да будемо оперативни, ефикасни и правовремени и да делујемо онда када је то потребно“, рекла је Жарић Ковачевић.Како је додала, закон предвиђа рок од 15 дана за доношење исплатног решења и исплату новца из Алиментационог фонда.

Она је подсетила да је у почетној фази из Алиментационог фонда исплаћено око 10,2 односно 10,3 милиона динара.

Ало

Извор:
Ало
Пише:
Пошаљите коментар